İbrahim Saraçoğlu: ‘Hepimiz çöp yiyoruz’

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Saraçoğlu, tohumun içerisindeki etkin maddelerin yüzde 80’inin eksik olduğuna dikkat çekti.

 

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, tohumun içerisindeki vitamin, mineral ve insanı hastalıklara karşı koruyan etkin maddelerin yüzde 80’inin eksik olduğunu belirterek, “Geriye kalanları da zaten çöp olarak yiyoruz” dedi.

Bitkilerin sağlık üzerindeki etkileri konusunda kapsamlı çalışmalarıyla adından söz ettiren Prof. Dr.İbrahim Saraçoğlu, sağlıklı bir yaşam için dengeli ve doğru beslenmenin önemli olduğunu belirtti. Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Teknoloji ilerlerken diğer taraftan hastalıklarında arttığını belirten Prof. Dr. Saraçoğlu, “Bilim mutlaktır ve kesin doğrudur diye bir kavram kesinlikle yoktur. Mutlak doğru yalnızca yüce Allah’ındır. Yıllarca ülser hastalarına sütün iyi geldiğini söylediler şimdi ise kanser yaptığı iddia ediliyor” diye konuştu.

GIDA TAKVİYELERİNİ SAF HALDE TÜKETMEYİNİZ

Gıda takviyelerini saf halde tüketilmemesi gerektiğini ifade eden Saraçoğlu, “Birisi size saf halde bir gıda takviyesi veriyorsa bu yanlıştır. Beta karoten havuçta vardır. Bunu kapsülün içerisine koydular ve kullanın dediler. Kanseri önlediğini söylediler. Yıllar geçtikten sonra gördüler ki bu kapsülleri kullananların büyük çoğunluğu kansere yakalandı insanlar da havuçtan korkmaya başladı. Bu kesinlikle yanlıştır ” şeklinde konuştu.

HORMANLARLA KENDİMİZİ ZEHİRLİYORUZ

Yediğimiz hiçbir gıdanın doğallığı kalmadığını söyleyen Saraçoğlu, “Marketlere gittiğimizde her şey göz alıcı jelatinlerin içerisinde. Aklımızı kullansak ülkemizin toprak zenginliği başka hiçbir ülke ile mukayese edilemez. Ama biz ne yapıyoruz hormonlarla kendimizi zehirliyoruz. Yoktan var etmek Allah’a mahsustur ama tohumun verimliliğini yüzde seksene çıkarttılar. O tohumun içerisindeki vitamin, mineral ve bizi hastalıklara karşı koruyan etkin maddelerin yüzde sekseni eksik. Geriye kalanı da zaten çöp olarak yiyoruz. Yani hepimiz çöp yiyoruz” dedi.Söyleşiye yoğun ilgi gösteren vatandaşlar merak ettikleri sorulara da yanıt aradı ve önemli kürlerin tariflerini öğrendi.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.