İBB’den “Hasta ve Yaşlı Refakatçi Eğitimi”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren İstanbul Darülaceze Müdürlüğü ile İSMEK işbirliğiyle İstanbullulara Sertifikalı Hasta ve Yaşlı Refakatçi eğitimi verilecek.

Avrupa’da olduğu gibi Türkiye’de de yaşlanma hızının artması; yaşlı nüfus için geleceğin şimdiden planlanmasını da zorunlu kılmaktadır. Türkiye’nin 60 yaş ve üzeri nüfusu son 50 yılda %3’den %10’a yükseldi. Türkiye İstatistik Kurumu’nun 2011 yılı verilerine göre 60 ve daha yukarı yaş grubunun nüfusu yaklaşık 7,4 milyon.

Türkiye’nin 2023 yılında 14 milyonluk bir yaşlı nüfusa sahip olacağı öngörülüyor. Yaşlanma hızı göz önüne alınırsa yaşlı bakıcılığının önümüzdeki yıllarda öneminin daha da artacağı ve bu alanda istihdam edilecek eğitimli personel bulma sıkıntısının yaşanacağı tahmin edilmektedir.

Bu gerekçeden yola çıkarak Türkiye’nin en büyük bakımevi olma özelliğini taşıyan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı İstanbul Darülaceze Müdürlüğü Kayışdağı’ndaki Tesislerinde, hasta ve yaşlı bakımı alanında uzman personeller tarafından, İSMEK işbirliği ile Sertifikalı Hasta ve Yaşlı Refakatçisi eğitimlerine başlayacak.

Hasta ve Yaşlı Refakatçi Eğitimi Alanlara Staj İmkânı

İBB Darülaceze Müdürlüğü Kayışdağı Kampüsünde verilecek eğitimlerde kurs süresince katılımcılara staj imkânı sunulacak. Bu sayede eğitimlerin daha verimli olması ve kursiyerlere uygulama konusunda kendilerini geliştirme imkânı sağlanacaktır.

Eğitimlere Son Başvuru Tarihi: 1 Kasım 2012

Hasta ve Yaşlı Refakatçisi Kurs programına son başvuru tarihi 1 Kasım 2012 günü sona erecek. Kurs Programı 5 Kasım 2012’de başlayacak. Kursa katılmak isteyenler başvuru formlarını; İstanbul Darülaceze Müdürlüğü Eğitim Biriminden temin ederek doldurabileceklerdir.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.