Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir?
Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir?
5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Hızlı saç uzatmak, günümüz hanımefendileri için oldukça önemli hale gelen başlıklardan birisi olarak göze çarpıyor. Yaz aylarında genellikle uzun saçlar çok fazla tercih edilmiyor. Ancak zaman içerisinde bilhassa uzun saçlar ile kendisini şımartmak ve çeşitli saç modellerini uygulamak isteyen kadınlar için saçların hızlı uzaması çok önemlidir.

Genel itibari ile saç bakımı konularına özen gösteren bayanların saçları normalden çok daha hızlı bir şekilde uzama gösterdiği gibi sağlıklı, dirençli ve bir o kadar da canlı görünüme sahip olur. Ancak özellikle yaz aylarında saç bakımı konusunda bilgi sahibi olmayan bayanlar, çok ciddi anlamda sıkıntı yaşarlar. Bu konu üzerinde de duracağız.

Hızlı Saç Uzatma Tüyoları

Çok fazla seçenek üzerinde durabiliriz. Ancak saç uzmanlarının zaman içerisinde yaptıkları araştırmalar ve denemeler sonrasında bilhassa yaz ayları için çok kesin sonuçları elde ettikleri görüldü. Tabi ki bizlerde şimdi bu konular üzerinde duracağız. Hızlı saç uzatmak için yapılması gerekenler aşağıdaki gibi listelenebilir.

Hızlı Saç Uzatma Tüyoları
Hızlı Saç Uzatma Tüyoları
  • Tek tip şampuan, saçınız için en uygun şampuan adeta bir kural. Kimyasal olduğu için sürekli kullanımı önerilmez. Ancak tek tip ve saç tipinize uygun şampuan, marka seçimi yapmak hayat kurtarır.
  • Yıkanırken saçlarınızı şampuanladıktan sonra saç diplerinize en ince ayrıntısına kadar masaj yaparak şampuanı yedirmeniz ve sonrasında tek bir köpük dahi kalmayacak şekilde durulamanız elzem.
  • Saç bakım kremleri, özellikle duş esnasında kullanılırken son derece önemlidir. Yani genel olarak baktığımız zaman saçlarınızın dirençli kalması ve yumuşak olabilmesi için saç bakım kremi kullanımı alışkanlık haline gelmeli.
  • Fön makinesi, saç maşası ya da bu gibi ısı odaklı saç şekillendirici ürünlerin tamamını artık rafa kaldırıyoruz. Jöle, wax, briyantin gibi ürünlerin de kullanımını artık bırakıyoruz. Doğal bakım ve doğal saç şekillendiriciler kullanıyoruz.
  • Önemli bir tüyodur. Sıcak su ile duş aldıktan sonra tam çıkarken saçlarınızı son bir kez soğuk su ile durulayarak direnç kazanmasını sağlamanız, yine mükemmel bir etki yaratacaktır.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Saçları hızlı uzatmak için 7 yöntem

 

Hızlı saç uzatmak için yapılması gerekenler
Hızlı saç uzatmak için yapılması gerekenler

Saç Bakımı Konusunda Birkaç Önemli Tüyo

Saçlar önemlidir ve sandığınızdan daha hassastır. Sürekli şampuan değişimi zararlıdır. Sürekli saç boyama ve ısı odaklı makineler ile şekillendirme yine aynı şekilde zararlıdır. Bu neden dolayısı ile şimdiden bu ürünlerden uzak durmanız son derece önemlidir.

Sıcak su, bilinenin aksine saçı yıpratır. Bu neden dolayısı ile ılık ve soğuk sular saçlar için tercih sebebidir. Yukarıdaki son maddemizi dikkate alarak her duştan çıkarken saçları soğuk su ile durulumak uzmanların önerisidir.

Güneş özellikle saçları yıpratır. Bu neden dolayısı ile yaz aylarında kaliteli markaların kaliteli saç bakım ürünlerini kullanarak sürekli bakım yapmanız gerektiğini asla ama asla unutmamalısınız.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Yaz Sıcaklarında Boyalı Saçlarınızı Korumaya Alın

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.