Hızlı kilo vermek için daha fazla ye!

Hızlı kilo vermek için daha fazla ye!
Hızlı kilo vermek için daha fazla ye!
5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Sağlıklı gıdaların daha çok tüketilmesiyle daha kolay ve hızlı kilo vermek mümkün. Sadece tercihlerinizin doğru olmasına dikkat edin.

Genel olarak herkesin bildiği ancak yanlış olan, zayıflamak adına daha az yemek yenilmesi gerektiğidir. Ancak yapılan birçok araştırma sonuçları, durumun bunun tam tersi olduğunu gösteriyor. Yani, daha çok beslenerek daha çok kilo vermek mümkün. Peki bu zayıflama olayı nasıl olacak? Dikkat edilmesi gereken noktalar neler? Hızlı kilo vermek için çözüm aslında basit: Vücudunun ihtiyaçlarını karşılamak ve kilo verme sürecine zarar verecek besinlerden uzaklaşmak.

İşte hızlı kilo vermek için sağlıklı 5 besin:

hizli-kilo-vermek-icin-lifli

1- Lifli besinleri tüketin

Lifli besinlerin tüketimi ile zayıflama arasında doğrudan bir ilişki söz konusu. Çalışmalar, lif açısından zengin gıdaların daha fazla çiğnendiğini ve bu sayede tokluk hissine daha çabuk erişildiğini ortaya çıkarıyor. Dahası, lif tüketimi, gıdaların sindirilmesini kolaylaştırıyor ve şeker emilimini yavaşlatıyor. Bu sayede, kendini daha fazla doymuş hissediyorsun.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Bilinçli Zayıflama Rehberi

Yapılan araştırmaların bir başka sonucu ise, lif açısından zengin bir diyet listesi uygulayan kişilerin kilolarının daha az olduğudur. Buna neden olarak ise lifli gıdaların genel olarak daha düşük kalori oranına sahip olmaları ve işlenmemiş olmaları gösteriliyor. Kahvaltıya lif açısından zengin meyveler eklenerek, öğle yemeklerini ise bir tabak doğranmış sebze ile süsleyerek ve akşam öğününe bol sebze (doğranmış yeşil yapraklı salatalar ya da kuşkonmaz) ekleyerek kilo verme çabanı daha kısa sürede tamamlayabilirsin.
Haberimizde ilerlemek için aşağıda yer alan numaralandırılmış sayfalardan ilerleyin.

1
2
3
4
5
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.