Hızlı kilo vermek için 6 doğru bilgi

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Kış aylarında hareketsizlik başa bela. Yediklerimizi eritememiş olmanın faturası yaz aylarında çıkar. Yaz tarzımıza uygun elbiseler giyebilmek için zayıflamaya çalışsak da, bunun biranda olabilmesi mümkün değil. Ancak yaşantınızda bazı şeyleri değiştirerek, yazın daha hızlı kilo verme mucizesini yaşayabilirsiniz.

Başlıyoruz…

 1. Kahvaltılar çok önemlidir. Bir iş kadınıysanız mükemmel kahvaltı hazırlamak yerine eminim gevreklerle yetinmeye çalışıyorsunuzdur. Ancak gevreklerin içerisinde glukoz vardır ve kilo almanız ve kilo verememiş olmanızın önemli bir sebebidir. Gevreklere devam etmek istiyorsanız tahıllı ve kepekli olanlarını tercih etmelisiniz. Bunların tatlarının iyi olmadığını düşünüyorsanız, içerlerine meyve doğrayarak tatlandırabilirsiniz.
 2. Hızlı kilo vermek için yapmanız gereken ama başarılı olma konusunda tereddüt yaşayacağınız şey, gazlı içeceklerden uzak durma. Bir kişi kolasız öleceğini düşünmemeli. Kola hayatınızda olmazsa kilo da olmaz. Kola içmiyor ama yine kiloluysanız, eminiz gazlı içeceklerden birisini içiyorsunuzdur. Tüm gazlı içeceklerden uzak durmak hızlı kilo vermenizi ve sağlığınızı korumanızı sağlar.

  Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  14 Günlük Sıfır Göbek Diyeti

 3. Egzersiz ve spor sağlıklı yaşamın olmazsa olmazlarından. Ancak bunun için zamanınız yoksa, olan meşguliyetleriniz arasından bir spor vakti ayırmaya gayret etmelisiniz. Mesela işe giderken son durağa kadar otobüsü kullanmayın. Birkaç durak önceden inin ve iş yerinize 20 dakika yürüyün. Sabah yürüyüşleri hem iyidir, hem de yorgunluk hissi uyandırmaz. Tam tersi iş yerinde daha enerjik olmanızı sağlar.

  Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  Göbek eritme hareketleri (4 Haftalık Antrenman)

 4. Kesinlikle abur cubur dediğimiz cips ve benzeri gıdalardan uzak durmanız gerekir. Bunların içerisinde kilo yapıcı birçok etken bulunuyor. Eğer abur cuburu çok seviyorsanız, azaltmanızda fayda var. Hızlı kilo vermek için özellikle cips türü gıdalardan uzak durun.

  Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Göbek eritmek için bu besinleri yiyin!

 5. Süt ve süt ürünlerini yemekten asla çekinmeyin. Bu besinler hem tok tutar, hem de sağlıklı bir yaşamın kapısını sizlere aralar. Zencefilli yoğurt, tarçınlı süt gibi gıdalar vücudunuzda biriken yağları yakacak ve kilo vermeyi sağlar.

  Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Sağlıklı ve Kalıcı Zayıflama Yolları

 6. Yağda kızartılan yemeklerden uzak durmaya çalışın. Et ve tavuk gibi gıdaları yağda kızartmak yerine ızgarasını yapın. Bu mümkün değilse haşlama şeklinde de tüketebilirsiniz.

  Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Göbek Yağlarınızı Bilimsel Yöntemlerle Kısa Zamanda Eritin

More from the blog

XL-S Ürünleri ve Taylan Kümeli’nin Programı ile Bir Dönüşüm Hikayesi

                                              Kendisini ve...

Diyet Nedir? Diyetin Faydaları Nelerdir? En Hızlı Zayıflatan Diyetler

Obezite, çağımızın en bulaşıcı hastalıklarından birisi ve tek çözümü şüphesiz ki diyet. Siz değerli okuyucularımıza diyet ile alakalı olarak en kapsamlı bilgileri sunmak istiyoruz.

Protein Diyeti Nedir? Protein Diyeti ile Hızlı ve Sağlıklı Zayıflama

Ülkemizde ki kadınların da son dönemde sıklık ile kullandıkları protein diyeti ile 3 günde 3 kilo vermek mümkün hale geliyor. Ülkemizde özellikle obezite oranları...

Soğan Kürü Nedir? Faydaları Nelerdir? Soğan Kürü ile Zayıflama

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun her fırsatta üzerinde durduğu seçeneklerden birisi olan soğan kürü hakkında bilgiler sunacağız. Bildiğimiz gibi vücudumuzun ihtiyaç duyduğu birçok farklı vitamin...