Hızla büyüyen markafoni’nin yeni durağı: Polonya!

markafoni_logo
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
markafoni_logo

Şu an Polonya’nın ilk üç özel alışveriş kulübü arasında olanwww.markafoni.pl sektör lideri olmayı hedefliyor. Polonya’da başarılı bir özel alışveriş kulübünün temellerini atan markafoni, önümüzdeki dönemde 8 ülkede daha faaliyete geçmeyi planlıyor.

Türkiye’nin en büyük 3. e-ticaret kuruluşu markafoni, faaliyet gösterdiği ülkelere bir yenisini daha ekledi. E-ticaret sektöründe global bir marka olmayı hedefleyen markafoni, Avustralya, Ukrayna, Yunanistan’ın yanı sıra artık Polonya’da da faaliyet gösteriyor. Hisselerinin %70’e yakını, 129 ülkede faaliyet gösteren, 23 milyar dolarlık multimedya devi Naspers’a bağlı MIH–Allegro tarafından satın alınmasıyla markafoni’nin global bir marka olma süreci hızlanmış oldu. Polonya e-ticaret pazarında güçlü bir yere sahip MIH-Allegro, ilk yatırımını markafoni Polonya’yı kurarak gerçekleştirdi.

markafoni Polonya’nın hedefi sektör lideri olmak!

Yeniden markalaşma kampanyası yürüten markafoni Polonya, 19-49 yaş arasındaki kadınlardan oluşan hedef kitlesine web sitelerinin yanı sıra televizyondaki kadın ve moda programları, sinemalar ve billboardlar aracılığıyla ulaşmayı planlıyor. Kullanıcılarına özel bir alışveriş deneyimi sunmak için altyapı çalışmalarını da sürdüren markafoni Polonya, ürün çeşitliliği, profesyonel müşteri hizmetleri, kolay ödeme seçenekleri ve iki kat hızlı teslim gibi özelliklerle rakiplerinden ayrılmayı düşünüyor. Ayrıca markafoni Polonya, moda ve yaşam tarzı sunan markafoni Türkiye gibi yerel ünlülerle ve ünlü moda tasarımcılarıyla işbirlikleri yapmaya ve renkli kampanyalara imza atmaya da hazırlanıyor.

markafoni Polonya, şu an Polonya’daki en çok tercih edilen 3 özel alışveriş kulübü arasında gösteriliyor ve Polonya’nın lider özel alışveriş kulübü olmayı hedefliyor. Bunun yanı sıra Mart 2012’ye kadar üye sayısını iki katına çıkarmak da markafoni’nin hedefleri arasında.

Neden Polonya?

Global bir e-ticaret markası olma hedefiyle dünyaya açılan markafoni’nin Polonya’yı seçmesinin bir çok nedeni var. İşte bu nedenler:

  • Halihazırda Ukrayna ve Yunanistan’da özel alışveriş kulüplerine sahip olan markafoni, bölge pazarı hakkında yeterli bilgi ve tecrübeye sahip.
  • Hisselerinin %70’e yakını 129 ülkede faaliyet gösteren Naspers tarafından satın alınan markafoni, Naspers’ın gücü sayesinde global bir marka olma yolunda daha emin adımlarla ilerliyor. Üstelik Naspers’a bağlı MIH- Allegro’nun Polonya e-ticaret pazarında son derece aktif olması da markafoni’nin Polonya’yı tercih etmesinde önemli bir etken oldu.
  • Küresel kriz zamanlarında bile dengeli bir tablo çizen Polonya ekonomisi, Avrupa Birliği’nin ortalamasının üzerinde büyüme sergiliyor. Üstelik Polonya’da e-ticaret ekonomisi genel ekonomiden daha hızlı büyüyor. Son yapılan yıllık bir araştırmaya göre Polonya’daki en dinamik sektörlerden biri e-ticaret.
  • Yakın bir zamanda The Economist’te yayınlanan habere göre Polonya, yaşam kalitesi listesinde bölgede 5. sırada.
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.