Hipnoz yöntemi ile zayıflama

5.00 avg. rating (97% score) - 2 votes

Hipnoz yöntemi ile zayıflama size inandırıcı gelmiyor mu? Hedeflerinize ulaşmak için zihin gücünü kullanmanın gerçekten bir yararı olur mu? Denemenizi tavsiye ederiz.

Daha fazla ağırlıkları kaldırmak ya da son birkaç kiloyu vermek için elinizden gelenin fazlasını yapmak için mücadele mi ediyorsunuz? Kendinizi hipnotize etmeniz sorununuza çözüm olabilir. Hipnoz zihninizi yeniden programlayarak eski, size yardımı olmayan düşünceleri uzaklaştırıp yeni, pozitif düşünceler ve çağrışımlar ile değiştirmenize imkan sağlar. Hepsinden de iyisi, en az gayretle hızlı sonuç elde edersiniz.

Uzmanlara göre, öğrenilmesi hiç de zor olmayan kendi kendini hipnoz etmede ustalaştığınızda, iki hafta boyunca günde birkaç dakikanızı ayırarak bilinçaltınızı, sizi istediğiniz şeyleri yapmaya yönlendirmesi için tekrar programlayabilirsiniz. Sadece iki hafta boyunca her gün birkaç dakika mı? Biz bile bu süreyi yoğun olan programımıza sıkıştırabiliriz!

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  Bilimselliği kanıtlanmış 6 Göbek Eritme Yöntemi

Hipnoz Yöntemi ile Zayıflama Nasıl İşe Yarıyor

Hipnoterapist Lisa Jackson’a göre hipnoz, bilinçli zihne ‘yoldan çekil’ diyerek doğrudan hareketlerinizi etkileyen, tüm bilgilerin saklandığı bilinçaltıyla iletişime geçmenizi sağlayan derin fiziksel rahatlama durumudur. Uyanık durumdayken reddedebileceğiniz pozitif önermeleri, hipnotize olduğunuzda kabul etmeniz çok daha kolaydır.

Bir başka hipnoterapist Joseph Clough’da Lisa Jackson ile aynı görüşte olduğunu belirterek, “Biliçaltı kilomuzu, öz-güvenimizi ve performansımızı kontrol eder ve alışkanlıklar ya da geçmişte yaşadığımız olumsuz deneyimlerin neticesinde, kendini sınırlayan inançlar ya da davranışlar geliştirir. Kendini hipnoz etme, bilinçaltı ile yeniden bir bağ kurarak onu eğitip hedeflerinize ulaşmayı istemesi için yeniden yönlendirmenin bir yoludur.” diyor.

Ancak, daha önemli sorunlarda farklı yaklaşımların kullanılması gerekebilir. Kendi kendini hiptonize etme, tenis maçındaki performansınızı arttırabilir ya da maraton koşma sürenizi birkaç dakika düşürebilir ama aşırı endişe veya gelişmiş yeme bozuklukları gibi ciddi sorunları tedavi etmede tavsiye edilmemektedir. Sigara içme, tırnakları yeme ve tatlıya aşırı düşkünlük gibi belirli zararlı alışkanlardan kurtulmak için idealdir.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Göbek Eritme Kürü Tarifleri

Hipnoz yöntemi ile zayıflama
Hipnoz yöntemi ile zayıflama

Kendinizi Hipnotize Edin

Kendinize sessiz ve rahat edebileceğiniz bir yer bulun ve daha sonra bu önerileri takip edin.

  1. Ayak parmaklarınızdan başlayarak tüm kasları sıkın ve gevşetin. Vücudunuzun her kısmını bu şekilde çalıştırarak başınıza kadar gelin.
  2. Gözlerinizi kapatın ve nasıl olmak istediğinizi hayalinizde canlandırın. Örneğin, sağlıklı beslenen ve düzenli olarak egzersiz yapan biri.
  3. Nasıl olmak istediğinizi açıklayan üç güçlü kelime seçin. Olmak istediğiniz kişinin resmi ile bu üç etkili kelimeyi, zihninizde sağlamlaştırmak için hayal gücünüzü kullanın.
  4. Bu gevşemiş durumdayken, uyanıkken hedeflerinize bağlı kalmanızı hatırlatması için kendinize başparmağınızı işaret parmağına değdirme komutu verin.
  5. Hazır olduğunuzda, 10’dan geriye sayfaya başlayın. Bire geldiğinizde gözlerinizi açın ve bilincinizin yerine gelmesi için odada etrafınıza bakın.
  6. Hipnotik trans durumunda kalmaktan korkmayın; hipnoz düş kurmak gibidir ve istediğiniz zaman hemen hipnozdan çıkabilirsiniz.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Neden Bir Türlü Zayıflayamıyorum?

Diyet İşe Yaramadığında

Kendi kendini hipnotize etme, zayıflamada ve kilo kontrolü sağlamada oldukça etkilidir. Abur cubur, aşırı tatlı ve alkol tüketimini bırakmak gibi daha iyi beslenme alışkanlıklarını oluşturulmasında ya da korunmasında kullanılmaktadır. Bilinçaltınızda özellikle daha önce deneyip başarısız olduğunuzdan dolayı olumsuz çağrışımlar yapan diyet yapma fikri yerine, sağlıklı beslenme düşüncesini oluşturabilirsiniz.

Kendinizi hipnoz etmenin işe.yaradığına dair kanıt ister misiniz? Danışmanlık ve Klinik Psikoloji Dergisi’nde yayınlanan bir araştırmaya göre; hipnoz kadınların kilo vermesinde tek başına iradeye oranla 30 kat daha etkili.

Kendi kendini hipnotize etme aynı zamanda egzersizden zevk almanızı sağlayarak da kilo vermenize yardımcı olur. Sürekli olarak kendinizi egzersiz yaparken mutlu olarak, koşularınızdan zevk alırken ve spor derslerinde eğlendiğinizi hayal ederek bilinçaltınızı egzersiz yapmayı sevdiğinize ikna etmiş olursunuz. Hipnoterapist Joseph Clough bu teoriyi destekleyen bir araştırmayı örnek olarak sunmaktadır; 109 kişi, kilo kontrolü için hipnozun dahil olduğu ve olmadığı bir davranışsal uygulamaya (diyet ve egzersiz) katıldı. 9 haftalık programı her iki grup da önemli ölçüde zayıflayarak tamamladı. Ancak sekiz aylık ve iki yıllık takiplerin sonunda, hipnozu kullanan grubun zayıflamaya devam ettiği, diğer gruptakilerde ise, fazla bir değişikliğin olmadığı ortaya çıktı.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Tembeller için en kolay kilo verme yöntemleri

“İki hafta boyunca günde sadece birkaç dakikanızı ayırarak, bilinçaltınızı sizi istediğiniz şeyleri yapmaya yönlendirmesi için tekrar programlayabilirsiniz.”

Daha Hızlı, Daha Fit, Daha Güçlü

Kendi kendinizi hipnotize etme aynı zamanda performansınızı da geliştirir. 1 mili 4 dakikanın altında koşan ilk atlet olan İngiliz Roger Bannister, bu başarısında her 400 m’lik turu 1 dakikanın altında koştuğunu hayal ederek, kendi kendini hipnotize etmesinin faydasının olduğunu belirtmiştir. Komedyen David VVailiams’da Manş Denizi’ni yüzerek geçmek için hazırlanırken, yüzme sırasında çok yorulacağı ve devam edemeyecek kadar soğuk olacağı ile ilgili endişelerinden kendi kendini hipnotize etme yöntemiyle kurtulmuştur.

Hayalinizde canlandırma yöntemi, kendi kendinizi hipnotize etmenin temelidir. Bilinçaltı, gerçek bir olay ile hayal edilmiş olanı birbirinden ayıramadığı için spor gibi alanlarda zihinsel prova ve hayalinde canlandırma, çok iyi sonuçların alınmasını sağlıyor.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Sağlıklı zayıflamak için küçük ama etkili ipuçları

Üstelik hipnoz yöntemi ile zayıflama herkes tarafından yapılabilir; sadece hipnoz sırasında bir yarışta en kişisel derecenizi geçtiğinizi, topa daha sert vurduğunuzu ya da daha hızlı pedal çevirdiğinizi hayal ederek harika sonuçlar elde edin.

 

More from the blog

XL-S Ürünleri ve Taylan Kümeli’nin Programı ile Bir Dönüşüm Hikayesi

                                              Kendisini ve...

Diyet Nedir? Diyetin Faydaları Nelerdir? En Hızlı Zayıflatan Diyetler

Obezite, çağımızın en bulaşıcı hastalıklarından birisi ve tek çözümü şüphesiz ki diyet. Siz değerli okuyucularımıza diyet ile alakalı olarak en kapsamlı bilgileri sunmak istiyoruz.

Protein Diyeti Nedir? Protein Diyeti ile Hızlı ve Sağlıklı Zayıflama

Ülkemizde ki kadınların da son dönemde sıklık ile kullandıkları protein diyeti ile 3 günde 3 kilo vermek mümkün hale geliyor. Ülkemizde özellikle obezite oranları...

Soğan Kürü Nedir? Faydaları Nelerdir? Soğan Kürü ile Zayıflama

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun her fırsatta üzerinde durduğu seçeneklerden birisi olan soğan kürü hakkında bilgiler sunacağız. Bildiğimiz gibi vücudumuzun ihtiyaç duyduğu birçok farklı vitamin...