Her Gün Zinde Kalmak için: Detoks Suyu

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

İş yerine, okula gitmeden önce pratik şekilde hazırlanabilen detoks suları sayesinde gün boyu enerjin düşmezken yağ yakımın hızlanır. Böylece günlük rutinin içerisine ekleyeceğin egzersizler ile birlikte dilediğin forma kavuşman oldukça kolaylaşır. Hem lezzetli hem sağlıklı olan detoks suyu, toksinlerden arınmak için de birebirdir. Meyvelerle hazırlanan içecekler meyvenin doğal şekerini barındırırken bu sayede şeker ihtiyacını giderir.

Farklı talepleri karşılamak adına yapılan detoks suları içerdikleri besinlere göre işlev görür. Yağ yakmak adına yapılan tariflerde, şeker ihtiyacının kesilmesi için elma, armut, ahududu gibi meyvelerden yararlanılır. Meyvelerin ardından, yağ yakımının hızlanması adına limondan ve yeşilliklerden faydalanılır. Örneğin limon, yağ yakımını hızlandırdığı ve bol miktarda C vitamini içerdiği için detoks sularının vazgeçilmez kaynaklarından biridir. Yağ yakıcı detoks suları yeşilliklerle birlikte sitrik asit barındıran meyvelerin doğallığını içerir.

Detoks suları, yağ yakımı dışında vücutta biriken ödemlerin atılmasına da yardımcı olur. Ödem atımı aslında yağ yakımına destek verdiği için bu tarifleri periyodik olarak yaparak farklı lezzetleri deneyebilirsin. Ödem atımında kan şekerini düzenleyen tarçın rol oynar. İçerdiği yüksek lif sayesinde bağırsakların hareketini hızlandıran, bu sayede ödem atımına destek olan elma ise ödem attırıcı detoks tarifinde tarçına destek verir. Antioksidan açısından zengin olan elma ile yapılan detoks suyu zinde hissetmene yardımcı olur. Suyun lezzetini katlamanın yanı sıra su tüketimi sınırlı olan kişiler için de suyu sevdiren detoks suyu, bedenin tüm beklentilerini karşılar.

Detoks suyu ne işe yarar, sorusunun cevabını verdikten sonra haydi şimdi birbirinden leziz detoks suyu tarifi ile tatları zenginleştirmeye başlayalım, ne dersiniz?

Detoks Suyu
Detoks Suyu

Yağ Yakıcı Detoks Suyu Tarifi

Toksinlerin vücuttan uzaklaştırırken yağ yakımını hızlandıran bu tarif kışın aldığın kilolara veda etmene yardımcı olur. Peki bu detoks suyu nasıl yapılır?

Öncelikle taze meyvelere ihtiyacın olacak. Bu meyveler: birer adet armut, misket limonu ve greyfurt ile birlikte birer avuç yaban mersini ve ahududu. Oldukça fresh meyveleri barındıran bu içeceğe elbette yeşillik eklemeden olmaz. Bunun için birkaç yaprak taze nane ekleyebilirsin. Hem kokusu hem tadıyla lezzeti katlayacak olan nane, sindirimi büyük ölçüde rahatlatır. Tüm bu malzemeleri 2 litrelik bir suya katarak buzdolabında 4-6 saat beklettikten sonra gün boyu tüketebilirsin.

Yeşil Çay Mucizesi ile Dümdüz Bir Karın

Zayıflatan detoks suyu tariflerinde öne çıkan maddelerden olan yeşil çay, kafeinin daha sağlıklı bir versiyonunu vücuda taşır. Böylelikle yüksek miktarda enerji verirken yağ yakımına katkı sağlayan yeşil çayın kalori miktarı ise oldukça düşük. Diyet listelerinde yer bulan yeşil çayı detoks suyuna ekleyerek kahve ve siyah çay ihtiyacını en aza indirirken kokusuyla mest eden bir içeceğe kavuşabilirsin.

Bu detoks suyu için malzemeler şunlar:

Önceden demlenmiş 1 fincan yeşil çay, birer adet salatalık, misket limonu, elma; 1 adet çubuk tarçın, 8 yaprak nane, 1 çay kaşığı rendelenmiş zencefil. Zencefili dilersen ufak ufak doğrayarak da suyun içine ekleyebilirsin. Rendelenmiş halde olması suya çok daha kolay adapte olmasını sağlar. Bu malzemelerin tamamını 2 litre suyun içine katarak bir gece buzdolabında bekletip ardından keyifle tüketebilirsin.

Ödem Atıcı Detoks Suyu ile Ödemlere Elveda!

Hayatın belli bir dönemlerinde vücudun bazı bölgelerinde toplanan ödemler kişileri rahatsız ederken vücutta şişkinliğe neden olur. Dokulardaki fazla su olarak tanımlanan ödemin vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olan bu tarif ile birlikte yağ yakımı büyük ölçüde hızlanır. Ödemlerin atılması ile birlikte yakılan yağlar vücuttan uzaklaşırken bedenin daha zinde olmasına aracı olan bu su sayesinde hayat kalitesi bir hayli yükselir. Ve bunun için de formül belli: Ödem atıcı detoks suyu!

Ödem atıcı detoks suyu yapımı için malzemeler:

1 adet yeşil elma ve 1 çubuk tarçın. Evet, bu kadar az malzemeyle harika bir detoks suyu elde edebilirsin. 2 litrelik suya elmanı dilimledikten sonra çubuk tarçını da ekleyerek buzdolabında 1 gece bu suyu bekletebilirsin. Dilersen karanfil de katarak tadını zenginleştirebilirsin. Biraz daha mayhoş bir tat için birkaç damla limon da ekleyebilirsin. Sabah uyanır uyanmaz rahatlıkla tüketebileceğin bu içeceği, yemeklerden önce veya öğün aralarında ufak atıştırmalıklarda değerlendirebilirsin. Suyunu yenileyerek gün içinde tüketebilirsin.

Tarçın kan şekerini dengeleyen ve tatlı isteğini bastıran harika bir besindir. Elma ise barındırdığı doğal meyve şekeri ile bedene ihtiyacı olan glikozu en sağlıklı yollarla ulaştırır. Böbreklerin temizlenmesini sağlayan elma içerdiği antioksidanlar sayesinde ödemlerin atılmasına destek olurken tarçın, yağ yakıcı özelliği ile muhteşem bir bitkidir. Detoks suyu hazırlamanın mümkün olmadığı anlarda Juico hemen yanı başında! Elmadan limona, zencefilden bademe birçok faydalı besinin uyum içinde sunulduğu Juico detoks suları sayesinde doğal sular seninle olur. Sağlıklı beslenmene destek olurken vücudunun ideal ölçülerine kavuşmasına yardımcı Juico, seni senden daha çok düşünür.

More from the blog

MEXC, Türkiye’deki Orman Yangınlarını Durdurmak İçin Türk Hayırseverlik Fonları ve Ogem-Vak Vakfı’na Katıldı

MEXC Global, Türkiye'deki son zamanlarda gerçekleşen orman yangını olaylarını engellemek için yardımlarını genişleterek topluma karşı olan sosyal sorumluluk çalışmalarını yeniden başlatıyor. Borsa platformunun yardım...

Asya Verimlilik Organizasyonu, Verimlilik merkezli ‘’Tokyo Bildirisi’ni yayınladı

21 ülkenin oluşturduğu Asya Verimlilik Organizasyonu (APO), dünyada yaklaşık 2 yıldır süren, global olarak ekonomik ve insani krizlere yol açan ve DSÖ tarafından daha...

Asya Verimlilik Organizasyonu, Verimliliğin Merkeziliğine olan desteğini sanal konferansla yineliyor

Verimliliğe bir övgü ve Elmas Jübilesini (60. yıl) kutlamak adına APO, Japon Verimlilik Merkeziyle ortaklaşa 10 Haziran 2021 tarihinde sanal bir platform üzerinden Verimliliğin...

Lydsto Kendi Tozunu Kendisi Temizleyen Robot Süpürge – akıllı robot süpürgeler için yeni bir çağ başlatıyor

Hiç toz toplayan bir robot süpürge duydunuz mu? Kendi toz kutusunu ve toz kalıntılarını kendi kendine temizlemek üzere toz toplama teknolojisini kullanan yeni bir...