Hayallerden Gerçeğe: Oyuncaklar

Karlar Kraliçesi Elsa
Karlar Kraliçesi Elsa
5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Çocukların hayal dünyasının en özel konukları elbette ki oyuncakları! Onların hayatlarına ve hayallerine renk katan oyuncakları sayesinde gelişimleri çok farklı şekilde ilerleyebilmekte, bu nedenle de çocuklar için oyuncakları hayati önem taşıyor!

Bazı uzmanlar, insanların hayatlarının oyunlara bağlı oldukları ve oyun insanı fikrinin ileri çıktığı görülüyor. Bu durumda dünyanın oyun etrafında döndüğü düşünülecek olursa, oyuncakların da gücü görmezden gelinemeyecek boyutta. Kaldı ki çocuklar, oyuncak seçimlerini yaparken anne ve babalarına mesaj verirler, bu mesajları doğru okudukça onların oyun seçimlerine yardımcı olup ve zekâ gelişimlerini desteklenebilir. Doğru oyuncak seçimi, çocukların geleceklerini belirlemekte önem taşımakta ve gelişimlerinde etki göstermekte.

Tüm bunların yanında, ailelerin sıklıkla yapmış olduğu hatalardan birisi, çocuklarını cinsiyetlerine göre oyuncak seçimlerine karışıyor olmaları olarak görülüyor. Çünkü çocukların evdeki iş dağılımına göre Evcilik oyunu oynarken cinsiyet ayrımı yapmaksızın çocuklar anne ve babalarını taklit ederler. Bu taklitler doğrultusunda ise ağırlıklı olarak kızların annelerini, erkeklerin ise babalarını rol modeli aldıkları bilinen bir gerçek! Bunlarla beraber okudukları masalların ve izledikleri filmlerin de etkisinde kalıp, onları da hayatlarına dâhil etmek isterler. İşte tam da bu noktada, kitapların ve filmlerin karakter oyuncakları sürece dâhil olur.

Son dönemlerde ise özellikle kız çocukların çok sevdiği bir karakter var: Karlar Kraliçesi Elsa! Orijinal adıyla Frozen olan Karlar Ülkesi filminin başkarakteri olan Karlar Kraliçesi Elsa, çocukların gözdesi! Tabii ki Elsa oyuncakları da çocukların hayal dünyalarına eşlik etmesi için arananlar listesinde! Sadece oyuncaklarla da kalmayıp, birbirinden şık kostümleri, aksesuarları, patenleri ve scooterları da bu konseptte bulmak mümkün.

Favori isim Elsa ve onun buz mavisi ve üzerinde kar taneleri olan prenses elbisesi olsa da, filmin diğer karakterlerinin de hayran sayısı azımsanmayacak derecede fazla. Anna bebek ve havuç burunlu Olaf da popülaritelerini gün geçtikçe artırmaktalar. Bu ürünlerin tamamını ise bulmak için tek bir adres var: Karakter Dükkânı. Toplamda 377 tane Frozen ürününün bulunduğu sitede yalnızca lisanslı ürünler satılıp, çocukların sağlıklarını tehdit edebilecek herhangi bir oyuncağa yer verilmiyor. Bu nedenle de gönül rahatlığıyla alışveriş yapıp çocukları mutlu etmek isteyen ebeveynlerin çok seveceğine şüphe yok!

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.