Havlupan Modeli Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Duvar ile arasındaki boşluk sayesinde havlu, bez ve bornozların rahatlıkla kurutulabildiği havlupanlar, birbirinden farklı tasarımları ile de her alana uyum sağlıyor.

Banyo radyatörü, havlu ısıtıcısı, banyopan olarak da isimlendirilen havlupanlar arasından seçim yapılırken kullanım kolaylığı sağlanması açısından dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor.

Bu noktalar ile hem banyo ya da mutfak gibi alanlara şıklık katmak hem de ısıyı istenilen şekilde ayarlamak mümkün. Havlupan modelleri seçerken dikkat edilecek konuları sizler için aşağıda sıraladık.

1- Görsel Uyum: Dekoratif bir alanınız bulunuyorsa kesinlikle dekoratif bir havlupan modeliyle banyonuzu tamamlamanızı öneririz.

Zıt renkler kullanmaktan kaçınmayın, beyaz tonlarında banyonuz varsa siyah night black, koyu renk veya antrasit havlupan seçerek banyonuzda mimar kalitesinde dokunuşlardan birini imza atmış olursunuz,

2- Kullanım Tipi ve Ölçü: Seçeceğiniz havlupanı satın almadan önce ne için kullanacağınıza karar vermeniz çok önemli. Sadece bornoz, kıyafet ve havlu kurutmak için mi? Yoksa hem kurutma yapsın hem de ortamı ısıtsın derseniz büyük ölçülere sahip havlupanlara bakmanızı tavsiye ederiz.

3- Malzeme ve Ürün Kalitesi: Havlupan ve radyatör modelleri kullanılan malzeme ürünün kalitesini doğrudan etkiler, satın almadan önce ürüne ait CE sertifikaların ve kalite belgelerini sormanız sizler için faydalı olabilir.

4- Isı İhtiyacı: Mekanınız büyüklüğüne göre farklılık gösteren etkenleri arasında bulunmaktadır. Seçim öncesi mekanınızın ölçüsünü bilmek seçim esnasında işinizi kolaylaştırabilir. Havlupan fiyatları modeline, malzemesine, rengine ve boyutuna göre de farklılık göstermektedir.

5- Garanti: Havlupanların garanti süreleri elektrikli olup olmaması ve kullanıldığı malzemeye göre farklılık göstermektedir. Havlupan üretiminde en yaygın kullanılan malzemeler, alüminyum, paslanmaz çelik ve karbondur. 

6- Satış sonrası destek: Birçok kişinin gözden kaçırdığı fakat en önemli unsurlardan biri satış sonrası hizmettir. Ürün arızalarında ya da beklenmedik bir sorunla karşılaştığınızda ürünü satan firma size ne kadar destek verdiği, sorunuzu ne kadar zamanda çözdüğü gibi konuları ürünü satın almadan önce araştırma yapmanızı tavsiye ederiz.

More from the blog

Bitget, FTX’in çöküşünden sonra kullanıcılara güvence vermek için Koruma Fonunu 300 milyon dolara yükseltti

Lider global kripto para borsası Bitget, kripto kullanıcılarına daha iyi koruma ve daha fazla güvence sağlamak için Koruma Fonunu 300 Milyon USD'ye çıkaracağını duyurdu....

Bitget, yeni özelliği “Strateji Plaza” ile social tradinge yenilik getiriyor

Kullanıcıların uygun uygulamalarla bir dizi otomatik işlem stratejisini takip etmelerini sağlayacak. Social tradinge odaklanan lider global kripto borsası Bitget, bir başka yenilikçi social trading özelliği...

Bitget, social tradingi geliştirmek için “Bitget Insights”ı başlattı

Bitget'in yeni sosyal özelliği, kullanıcıların güvenilir traderlardan öğrenmelerine ve işlem stratejilerini paylaşmalarına olanak tanıyor. Lider global kripto para borsası Bitget, yeni özelliği “Bitget Insights”ın lansmanını...

En dayanıklı sanayi tekerleği

Sanayi gibi alanlarda kullanım için üretilen tekerleklerde, en önemli kriterlerden birisi dayanıklılıktır. Farklı zeminlerde ve ağır eşyaların taşınması sırasında kullanılacak ürünlerde tekerleklerin bu yükü...