Havlupan Modeli Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Duvar ile arasındaki boşluk sayesinde havlu, bez ve bornozların rahatlıkla kurutulabildiği havlupanlar, birbirinden farklı tasarımları ile de her alana uyum sağlıyor.

Banyo radyatörü, havlu ısıtıcısı, banyopan olarak da isimlendirilen havlupanlar arasından seçim yapılırken kullanım kolaylığı sağlanması açısından dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor.

Bu noktalar ile hem banyo ya da mutfak gibi alanlara şıklık katmak hem de ısıyı istenilen şekilde ayarlamak mümkün. Havlupan modelleri seçerken dikkat edilecek konuları sizler için aşağıda sıraladık.

1- Görsel Uyum: Dekoratif bir alanınız bulunuyorsa kesinlikle dekoratif bir havlupan modeliyle banyonuzu tamamlamanızı öneririz.

Zıt renkler kullanmaktan kaçınmayın, beyaz tonlarında banyonuz varsa siyah night black, koyu renk veya antrasit havlupan seçerek banyonuzda mimar kalitesinde dokunuşlardan birini imza atmış olursunuz,

2- Kullanım Tipi ve Ölçü: Seçeceğiniz havlupanı satın almadan önce ne için kullanacağınıza karar vermeniz çok önemli. Sadece bornoz, kıyafet ve havlu kurutmak için mi? Yoksa hem kurutma yapsın hem de ortamı ısıtsın derseniz büyük ölçülere sahip havlupanlara bakmanızı tavsiye ederiz.

3- Malzeme ve Ürün Kalitesi: Havlupan ve radyatör modelleri kullanılan malzeme ürünün kalitesini doğrudan etkiler, satın almadan önce ürüne ait CE sertifikaların ve kalite belgelerini sormanız sizler için faydalı olabilir.

4- Isı İhtiyacı: Mekanınız büyüklüğüne göre farklılık gösteren etkenleri arasında bulunmaktadır. Seçim öncesi mekanınızın ölçüsünü bilmek seçim esnasında işinizi kolaylaştırabilir. Havlupan fiyatları modeline, malzemesine, rengine ve boyutuna göre de farklılık göstermektedir.

5- Garanti: Havlupanların garanti süreleri elektrikli olup olmaması ve kullanıldığı malzemeye göre farklılık göstermektedir. Havlupan üretiminde en yaygın kullanılan malzemeler, alüminyum, paslanmaz çelik ve karbondur. 

6- Satış sonrası destek: Birçok kişinin gözden kaçırdığı fakat en önemli unsurlardan biri satış sonrası hizmettir. Ürün arızalarında ya da beklenmedik bir sorunla karşılaştığınızda ürünü satan firma size ne kadar destek verdiği, sorunuzu ne kadar zamanda çözdüğü gibi konuları ürünü satın almadan önce araştırma yapmanızı tavsiye ederiz.

More from the blog

Ulvi Sulaoğlu: “Diploma sahibi olmadan klinik açıyorlar”

Diş hekimi ve koleksiyoner Ulvi Sulaoğlu, geçmişte diplomasız kişilerin diş kliniği açtığını belirterek, “Gelecekte de bir problem var; diş hekimi hemşiresi, diş hekimi yardımcısı,...

JWA Dubai 2022 Açılış Seremonisinde Ödül Alacaklar Açıklandı

DUBAİ, BAE - Prestijli Jewellery World Awards’ın bölgesel bir organizasyonu olan ve Ortadoğu'nun hızla büyüyen mücevher ve değerli taş ticaretinden kişileri ve şirketleri onurlandıran...

JWA Dubai, açılış töreni jürilerini açıkladı

Orta Doğuda artan değerli taş ve mücevher ticaretinin önemini vurgulamak amacıyla JWA Dubai, açılış seremonisi için jürileri seçti.  Değerli taş ve mücevher endüstrisinde İşletme Koçu...

Kripto için Elmaslar: Geleneksel İş Hayatında Devrim

21 Kasım'da İstanbul Türkiye'deki Lüks Otel Titanic Business Kartal, Triple Ex Token'ın bir sunumunu gerçekleştirdi. Genç geliştiriciler ekibi (Crypto Exchange Stockpoint), elmas endüstrisindeki profesyonellerle birlikte,...