Havalimanında Unutulan Eşyalar

Havalimanında Unutulan Eşyalar
Havalimanında Unutulan Eşyalar
5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Ucuz Uçak biletini bir hevesle alıp yolculuk yapanların unutkanlıkları ile havalimanlarında veya uçakta unutulan, tabi yolcularında “kaybolmuştur zaten” düşüncesiyle peşlerine düşmedikleri eşyalar, ihale ile alan firmalar tarafından satışa sunuluyor.

Atatürk Havalimanı’nda unutulan ve bagaj fazlası eşyalar, yasal bekleme süresi dolduktan sonra havaalanı tarafından ihale yoluyla satışa çıkarılıyor. İstanbul’un farklı ilçelerinden ihaleleri alan esnaflarda piyasa değerinin altında sattıkları bu eşyalara vatandaşın yoğun ilgisi olduğunu söylüyor. Dükkanlara girdiğinizde bakmaya nereden başlayacağınızı bilemiyorsunuz. Birbirinden farklı o kadar çok ürün var ki içlerinden işinize yarayanı bulmak için biraz zaman harcamanız gerekiyor.

Gelinlik Unutan Var

Dükkanda aklınıza gelen gelmeyen bir sürü eşya bulunmakta. Kişisel bakım  ürünlerinden tablet bilgisayarlara… Fotoğraf makinalarından kitaplara kadar her şey var. Hatta gelinlik bile…

Fiyatlar eşyaların yıpranma durumuna göre değişiyor. Ama özellikle elektronik eşyaları piyasa fiyatının yarısının da altına bulabiliyorsunuz.

DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR 100 TL

Elektronik cihazlara ilgi daha büyük, bir dizüstü bilgisayarın fiyatının 100 TL olduğu, Ayakkabılarda yüzde 70 indirim yapılan yerler var. Markalı elektronik eşyalar da var. Orijinal gözlükler de bulunuyor. Dışarıdan 700-800 TL’ye satılan gözlükleri burada 50-60 TL’ye bulabiliyorsunuz. Havaalanlarında unutulan ortalama 2 bin liralık bir dizüstü bilgisayarı 100 TL’ye bulabileceğiniz bir yer. Bulabildiğiniz ürünün garantisi maalesef yok.

Çoğunlukla valizlerin unutulduğunu söyleyen dükkan sahipleri valiz içlerinden çıkan, giyim eşyası, telefon, bol miktarda tablet, bilgisayar, gözlük, parfüm gibi ürünlerin olduğunu ve bu ürünlerin çoğunluğunun orijinal olduklarını piyasanın yarı fiyatına satış yaptıklarını belirtti.

Büyük çoğunluğu valizlerden çıkan elektronik cihazlar, giyim eşyaları, kozmetik ve değişik ürünler, piyasanın altında fiyatlarda satılıyor. Vatandaşlar, aralarında eski model düdüklü tencere, el yapımı davul, torna tezgahı, bilardo sopasının da bulunduğu ürünlere büyük ilgi gösteriyor.

1 liradan bin TL’ye kadar birçok eşyanın bulunduğu dükkanlara vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

İstanbul’da bulunan Havalimanlarında Unutulan Eşya Dükkanlarından bazıları Avcılar, Fatih, Bakırköy gibi yerlerde.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.