Hasta olmamak için evinizde bunlara dikkat edin!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Küflü duvarları temizleyin!

Alerjik yakınmalara yol açabilen küfü önlemek için havalandırmanın iyileştirilmesi, rutubetin azaltılması gerekir. Küflü duvarlar için çamaşır suyu, su, sabun, sirke gibi evde bulunan basit maddelerden küf temizleyiciler yapılabilir.

Haşereye karşı önlem alın!

Hamam ve kalorifer böcekleri, fare gibi kemirgenlerle mücadelede en iyi önlem, onları cezbeden şartların ortadan kaldırılmasıdır. Çünkü bunları önlemeye dönük kimyasal maddeler de çoğunlukla zehirlidir.

Gıda kırıntıları, ekmek parçaları ve diğer atıklar düzenli olarak temizlenmeli. Yemek hazırlanan ve yenen yerler temiz ve kuru tutulmalı. Gıdalar sıkıca kapalı kaplarda saklanmalı. Su kaçıran musluklar onarılmalı, lavabolar kuru tutulmalı. Evdeki çöpler kapalı tutulmalı ve bekletilmeden uygun yere atılmalı. Duvar, zemin ve tavanlardaki çatlaklar kapatılmalı.

Borular eskiyse suyu akıtın!

Kurşun içeren özellikle eski boyalar, kurşun su boruları, bazı sırlı seramik tencere, tabak ve zemin fayanslarına dikkat edilmeli.

İçme sularındaki kurşunun kontrolü için özellikle eski, kurşunlu borulardan akan suları kullanmadan önce suyun bir miktar boşa akıtılması yararlı olabilir.

Şüpheli kap-kacak kullanılmamalı, kurşunla lehimlenmiş olabilecek teneke kutulardaki yiyecekler tüketilmemeli, kurşunlu boya kullanılmış oyuncaklar alınmamalı, evlerdeki eski boyalar temizlenmeli.

Dışarıdaki havadan kaynaklanan kurşun zehirlenmesini önlemek için kapı ve pencerelerin altına nemli bezler konabilir.

1
2
3
4
5
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.