Hangi Bitki Neye İyi Gelir?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bitkiler ve baharatlar; diyabetten menopoz etkilerine, mide ve göz hastalıklarından ruhsal sorunlara kadar pek çok derde deva olabiliyor.

Dünyada saygın bir yeri olan Dr. Mehmet Öz de Today’e yaptığı açıklamada, bitkilerin, hastalıkların tedavisinde etkili olabildiğini söylüyor. Dr. Öz, tüm doktorların bitkisel tedavi konusunda bilgi sahibi olmadığını, bu alanda uzmanlaşmış doktorlardan bilgi almak gerektiğini vurguluyor. Peki, Dr. Öz hangi sorunlar için hangi bitkileri öneriyor?
İşte bitkiler ve faydaları…

Tarçın
Bu baharat, kan şekeri seviyesini dengede tutmada etkili olduğundan tarçını, diyabetli ve diyabet öncesi evrede olanlar mutlaka tüketmeli. Tarçın, vücuttaki insülinin daha iyi çalışmasını sağlayarak karaciğerin sağlıklı kalmasına destek oluyor.

Nane
Nane, sindirim sisteminin sağlıklı çalışması için yararlı. Ayrıca mide salgılarının artmasına ve bağırsakların rahatlamasına yardım ediyor. Dr. Öz, nanenin çay olarak her gün tüketilebileceğini söylüyor.

Adaçayı ve biberiye
Adaçayı, hafızada gözle görülür bir ilerleme kaydedilmesine yardım ederken, biberiye, atikliğin gelişmesine yardım ediyor.

Maydanoz
Maydanoz, gözleri ultraviyole ışınlarından korumaya yardımcı olurken, aynı zamanda bir idrar söktürücü olarak vücudu fazla sıvıdan arındırmayı sağlıyor.

Kediotu kökü
Çok güçlü bir sakinleştirici ve uyku düzenleyici.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.