Hamilelikte göğüs kontrolü

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Özellikle 30 yaş üstünde dikkat edilmeli.

Hamilelik, sevinç ve heyecanın yanında endişe ve korkuyu da beraberinde getirir. Bu korkular oldukça normaldir ancak önlem almak gerekli olabilir.

Hamilelik esnasında göğüs sağlığına maksimum önem verilmelidir. En ufak bir tümör bile hem sizin hem de bebeğinizin sağlığını riske atabilir. Pek çok anne adayı yapılması gereken testler ve analizlerle boğuşurken göğüs doktoruna gitmeyi unutur. Ancak süt bezleri ve genel göğüs sağlığı için mutlaka bir göğüs doktoruna görünmeniz gerekir. Hamile kalmadan 2-3 ay önce mamografi çektirilmesi önerilmektedir.

Özellikle ilk gebeliğinizi 30 yaş üzerinde yaşayacaksanız, daha önceden düşük veya kürtaj yaşadıysanız, tiroid bezi sorunu ve yumurtalık kistleri gibi sorununuz varsa ilk işlerden biri doktora gitmek olmalıdır.

More from the blog

İstanbul Çocuk Eğlence Merkezleri

Oyun oynamak, çocukların hem gelişiminde hem de sosyalleşmesinde çok önemli bir yer kaplar. Ailelerin, çocuklarının oyun oynaması için tercih ettiği en yaygın mekanlardan biri...

Mışıl Mışıl Uykular İçin Çocuk Yatağı Nasıl Seçilir?

Çocuklarınızın odalarını dekore ederken, seçtiğiniz mobilyaların estetik görünümünün yanı sıra, satın alacağınız çocuk yatağı modeli de oldukça önemli bir yer tutar. Onlar için yarattığınız özel alanın en...

Çocuklar Süt Sevmiyor mu?

İlk olarak ambalajlı sütler, şu an ortalıkta gezen çiğ sütlere göre denetimli ve kontrollü olduğu için kesinlikle ama kesinlikle daha güvenli ve sağlıklıymış.

En güzel erkek bebek isimleri 2018

Bu haberimizde siz değerli okuyucularımız ile birlikte en güzel erkek bebek isimleri 2018 yılı önerileri üzerinde durmak istedik.