Hamilelikte Cinsel İlişkinin Faydaları

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bugün, üzerinde durmak istediğimiz öncelikli konu başlığımız hamilelikte cinsel ilişkinin faydaları olacak. Çoğu kadının merak ettiği unsurlardan birisi olarak dikkatleri üzerine çeken bu başlık, aslında tam bir bilinmeyen. Bu anlamda soru işaretlerini ortadan kaldırmak ve uzman tezlerini sizler ile paylaşmak için bir yazı dizisi hazırladık.

Hamilelikte sex, genel itibari ile insanların korkarak yaklaştıkları başlıklardan birisi ancak sandığınız kadar korkulacak bir durum yok. Hamilelik sürecinde cinsel ilişkiye girmek, faydalı olan bir hadise olarak uzmanlar tarafından açıklaması yapılan önemli hususlardan birisidir. Bu anlamda aşağıdaki başlıklar sizler için bir nevi hayat kurtarıcı olacak diyebiliriz.

Hamilelikte Cinsel İlişkinin Faydaları

Ne faydası olabilir? Sorularını duyar gibiyiz. Sandığınızdan çok daha fazla faydası var ve her ne olursa olsun uzmanların teşvik ettiği, öneride bulunduğu ana başlıklar arasında da ilk sırada yer alıyor. Bu anlamda merak edilenleri alt başlıklar halinde siz değerli okuyucularımıza sunarak fikir edinmenizi sağlayacağız.

1-) Uyku Sorunlarınızın Ortadan Kalmasına Yardımcı Olur

Çeşitli nedenlere bağlı olarak hamilelik döneminde uyku sorunu yaşayabilirsiniz. Yapılan araştırmalar ve denemeler gösteriyor ki hamilelik döneminde cinsel ilişki, kadınların çok daha rahatlamasını ve rahat bir uyku çekmesine yardımcı oluyor.

2-) Ağrılarınızdan Kurtulursunuz

Hamilelik döneminde karın, sırt, kasık ağrıları genellikle ciddi anlamda kendisini gösterir. Cinsel ilişki, doğal bir ağrı kesici etkisi yarattığından dolayı hamilelik sürecinde en büyük dostunuz olacaktır.

3-) Hastalıklardan Korunursunuz

Hamilelikte cinsel ilişki, haz olduğu kadar vücudun hareket etmesi anlamına da gelir. Dolayısı ile vücudun daima savunma halinde olması demektir. Hastalıklardan her anlamda korunmanıza yardımcı olur ve güvenlik duvarı olarak kimi uzman tarafından betimlenmiştir.

4-) Kan Basıncını Kontrol Altında Tutmanıza Yardımcı

Hamilelik döneminde cinsel ilişki, kan basıncının düşmesine ve kontrol altında tutulmasına neden olduğundan dolayı çok önemlidir. Yükselen tansiyonun düşmesi için de en etken çözümlerden birisi olarak nitelendirildiğini söyleyebiliriz. Hamilelikte cinsel sağlık açısından önemli bir madde.

5-) Stresten Uzaklaşırsınız

Psikolojik olarak etkileri çok daha fazla ön plandadır. Özellikle stresten uzak kalmanıza yardımcı olur. Keyif veren bir haz, aynı zamanda vücudun hareketli olması bu anlamda hamilelik sürecindeki sorunları da azaltacağından psikolojik anlamda da ciddi bir ferahlama sağladığı söylenebilir.

6-) Doğal Kasılmaları Sağlar

Hamilelik sürecinde özellikle doğal kasılmalar çok önemlidir. Hamilelikte cinsel ilişki, doğal kasılmaların sürekliliğini sağlar ve bu anlamda sağlıklı bir süreç geçirmenize de etkin bir şekilde yardımcı olur.

7-) Hamilelik Sonrası İyileşme Süreci Hızlanır

Genital bölge sıvılarının sağladığı faydalardan birisi de iyileşmeye karşı en iyi şekilde yardımcı olmasıdır. Cinsel ilişki, hamilelik sonrası iyileşme sürecini hızlandıran ve daha az ağrılı, daha az sancılı olmasına yardımcı olan etken başlıklardan birisi olarak dikkatleri çeker diyebiliriz.

More from the blog

İstanbul Çocuk Eğlence Merkezleri

Oyun oynamak, çocukların hem gelişiminde hem de sosyalleşmesinde çok önemli bir yer kaplar. Ailelerin, çocuklarının oyun oynaması için tercih ettiği en yaygın mekanlardan biri...

Mışıl Mışıl Uykular İçin Çocuk Yatağı Nasıl Seçilir?

Çocuklarınızın odalarını dekore ederken, seçtiğiniz mobilyaların estetik görünümünün yanı sıra, satın alacağınız çocuk yatağı modeli de oldukça önemli bir yer tutar. Onlar için yarattığınız özel alanın en...

Çocuklar Süt Sevmiyor mu?

İlk olarak ambalajlı sütler, şu an ortalıkta gezen çiğ sütlere göre denetimli ve kontrollü olduğu için kesinlikle ama kesinlikle daha güvenli ve sağlıklıymış.

En güzel erkek bebek isimleri 2018

Bu haberimizde siz değerli okuyucularımız ile birlikte en güzel erkek bebek isimleri 2018 yılı önerileri üzerinde durmak istedik.