Hamilelikte anne adayları neler yemeli?

Hamilelikte anne adayları neler yemeli?
Hamilelikte anne adayları neler yemeli?
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Gebelikte anne ve bebeğin sağlığı ve gelişimi için alışkanlıkları, beslenme şeklini değiştirmek gerekiyor. Bakın hamilelikte anne adayları neler yemeli…

Genellikle hamile kadınların iki canlı olması sebebiyle iki misli yemek yemesi gerektiği düşünülür. Oysa bu doğru değildir. Hamilelikte doğru beslenme bir kadının iki kişi için sağlıklı beslenmesidir. Büyüyen bebek, göbek kordonu yoluyla anneden tüm besinleri alır. Annede herhangi bir vitamin, mineral veya besin eksikliği bebeği de etkiler.

Bir kadına gebelik sırasında ne kadar enerji gerekir?

  • Hamile olmayan bir kadının günde yaklaşık 2100 kalori ihtiyacı var.
  • Hamile bir kadının günde yaklaşık olarak 2500 kalori ihtiyacı var.
  • Emziren kadının günde yaklaşık 3000 kalori ihtiyacı var.

Hamile kadınlar ne tür yiyecek yemeli?

Süt ürünleri, meyve, sebze, balık, et, yumurta, yağ ve karbonhidrat: İyi dengelenmiş bir diyet tüm besin gruplarından bir şeyler içermelidir. Hamile bir kadın enerjisinin doğru miktarda almak için her gün tüm bu besin gruplarından bir şeyler yemesi gerekiyor.

Yaklaşık kalorinin yüzde 10’u proteinden gelmelidir. Protein ağırlıklı et, balık, yumurta, süt ürünleri ve baklagillerde bulunur.

Yaklaşık kalorinin yüzde 35’i başta tereyağı, yağ, margarin, süt ürünleri ve fındıkta bulunan yağdan gelmelidir.

Kalorinin yüzde 55’i ekmek, makarna, patates, pirinç, mısır ve diğer tahıl ürünlerinde bulunan karbonhidratlardan gelmelidir.

1
2
3
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.