Hafta Sonu Tatil Kaçamakları için Rotanızı Belirleyin

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Karaburun Arnatuvköy Sahil

KARABURUN

İstanbul’un kuzeyindeki son yeşil ve sakin kasabalardan bir tanesi olan Karaburun 3.Havalimanı şantiyesinin hemen yanı başında.  Bu huzurlu, kendi halinde belde Karadeniz’e yüzünü dönmüş, seyrek yerleşimi ile huzurla İstanbul’un keşmekeşinden bıkmış ziyaretçilerini bekliyor. Sahil boyu uzanan kumsalı ve temiz denizi ile yüzmek ve güneşlenmek için de bulunmaz bir mekân. Gitmeden önce kalmak için otel rezervasyonu yaptırın zira çok fazla seçenek yok. Ama Marmara Bölgesi’nde bir Ege kasabası havası yakalamak için ideal bir yer olan Karaburun bu çabaya değer. Üstelik liman girişindeki küçük balıkçı lokantasını,  yöresel Karadeniz mutfağı ve taze balık seçenekleriyle çok beğenecek ve tekrar tekrar gelmek isteyeceksiniz.

NE YAPILIR?

Karaburun küçük bünyesine rağmen pek çok aktivite yapılabilecek bir yer. Yamaç paraşütü yapıp Karaburun’a gökyüzünden bakabilirsiniz, uzun sahil yolunda tertemiz bir havada yürüyüş ve koşu yapabilir, tekneyle diğer koyları dolaşıp kara ulaşımı olmayan kumsallarda denize girebilirsiniz, tabii Karadeniz’in hırçın sularına dikkat ederek. İstanbul’un içme su havzası olan Terkos-Durusu gölünde kayıkla gezmek de unutulmaz bir keyif olacaktır.

NASIL GİDİLİR?

TEM karayolu Hasdal çıkışından Çatalca’ya doğru 30 km kadar devam edip Karaburun tabelasından içeri girilir. Terkos gölü kıyısından uzanan 10 dakikalık bir yol sonunda Karaburun’a varılır.

1
2
3
4
5
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.