Hafta Sonu Tatil Kaçamakları için Rotanızı Belirleyin

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Hepimizin, ara sıra her şeyi bırakıp dinlenmeye, eğlenmeye, günlük hayatın sıradan rutinlerinden uzaklaşmaya ihtiyacı var. Bütçe ve yaşam standardına göre planlanmış uzun ve verimli bir tatilin hayalini kurmayan kimse olabilir mi?  Ancak her zaman buna fırsat bulunamayabilir. Bu durumda en güzel alternatif hafta sonu tatil kaçamaklarıdır. Uzun süreli tatil yapmaya fırsat bulamayıp yoğun çalışma temposundan bunalanlar, hafta sonu tatil kaçamakları ile dinlenme ve yenilenme ihtiyacı hissedenler için hafta sonları gidilebilecek tatil kaçamaklarını derledik.

YURT İÇİ HAFTA SONU TATİL KAÇAMAKLARI

Şirince Köyü

ŞİRİNCE

İlk olarak önereceğimiz bu güzel mekân için kıyamet kopmasını beklemeye gerek yok. Zaten gidenler kopmadığını da gördüler malumunuz. Evet, Şirince’den bahsediyoruz. Meyve şaraplarıyla son yıllarda oldukça sık adını duyduğumuz Şirince, hafta sonu tatil kaçamaklarınız için ismi gibi çok şirin bir tercih. İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı bu güzel yer, tarihi Rum evleri, Arnavut kaldırımlı daracık sokakları, ünlü şarap mahzenleri ve enfes kahvaltı evleriyle size ihtiyacınız olacak huzuru sağlayacak bir atmosfer sunuyor.
Benden Selam Söyle Anadolu’ya  adlı kitabında, Dido Sotiroyo’nun  “Şu yeryüzünde cennet diye bir yer varsa, bizim kırkınca -şirince- cennetin bir parçası olması gerekir” bu cümlelerle anlattığı yöre gerçekten de bu tasvire uyan bir mekan.

NE YAPILIR?

Şirince Şarapları

Eğer Ekim ayında giderseniz Şirince bağbozumu, kültür, sanat ve dostluk festivaline katılabilirsiniz. Gitmişken küçük ve otantik çarşısını gezip, eşsiz lezzetteki şaraplardan almayı sakın unutmayın ve mutlaka birkaç tane de fazladan alın,  zira eve döndüğünüzde arkadaşlarınıza hediye etmek için ihtiyacınız olacak.  Bizim size tavsiyemiz kiraz şarabı ama tabii tercih sizin. Ayrıca köyün içindeki mimarisi korunarak restore edilmiş evlere konuk olabilir, yöresel yemeklerini tadabilir, köyün mistik sokaklarında fotoğraf çekebilirsiniz.  Tarihe ve arkeolojiye meraklı olanlar bu hafta sonu tatil kaçamağı sırasında Efes antik kentini, Selçuk kalesini, Selçuk Tarihi eserlerini, Meryemana Evini görebilirler.

NASIL GİDİLİR?

İstanbul-İzmir hava yolu 45 dakika sonrasında İzmir -Şirince arası 1 saat

1
2
3
4
5
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.