Hacimli saç modelleri için ipuçları

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Philips Saç Bakımı Sanat Direktörü Andy Uffels ve Philips Haircare Saç Uzmanı ve Trikoloji Enstitüsü Başkanı Marily Sherlock; kalıcı şekillerden taviz vermeden, doğal görünümü koruyarak ve saça daha az zarar vererek 1960’ların ve 1970’lerin saç modellerini günümüze uyarlamak için ipuçları sunuyor.

1960’larda ‘bob’ saç modeli ortaya çıktı, ama seçilebilecek çok farklı iki versiyonu vardı. Moda düşkünleri bu modeli düz olarak kullanıyor. Kusursuz Vidal Sassoon kesimi Mary Quant ile tanındı. Öte yandan, film yıldızı tarzı bob modeli için krepe yaparak saçı kabartmak gerekiyordu ve bu çok zaman alan bir işlemdi; kadınlar gece ısıtıcılı bigudilerle yatıyorlar ve sabahın en değerli saatlerini saçlarıyla uğraşarak geçiriyorlardı.

Günümüz meşgul kadınlarının böyle sıkıntılara girmesine gerek yok; biraz saç köpüğü ve Philips Airstyler ile göz açıp kapayıncaya kadar 60’lı yılların görünümünü elde edebiliyorsunuz. Neden January Jones gibi düz kullanıp kulağınızın arkasına atmıyorsunuz veya Zooey Deschanel gibi kalın perçemli kullanmıyorsunuz?

Andy Uffels’tan ipuçları:

“Saçınızı kuruturken verdiğiniz şekil ve hacim ancak saçınız soğuduğu zaman kalıcı olacaktır. Bu nedenle, şekillendirme işlemini bitirdiğinizde hacimlendirici ve geniş düzleştirme fırçasını hemen saçınızdan uzaklaştırmayı ve ısının dağılması için birkaç saniye beklemeyi unutmayın, bu sırada saç şeklinizin kalıcı olması için saçınızı parmaklarınızla şekillendirin. Bu özellikle hacimli saçlar yaratırken önemlidir! Gerçekten bol hacimli saçlar için saç köklerinize doksan derecelik açıyla soğuk hava uygulayın”.

Hacimli saç modelleri
Hacimli saç modelleri

Marilyn Sherlock’tan ipuçları:

“Saçınıza şekil vermeden önce ısıya karşı koruyucu iyi bir köpük kullanırsanız saçınızın hem iyi korunmasını hem de sağlıklı ve parlak görünmesini sağlarsınız. Ek koruma olarak, köpükten önce ısıya karşı koruyucu sprey kullanmanızı da öneririm. Mümkünse saçınızın kendini toparlaması için ısıyla şekil vermeye bir veya iki gün ara vermenizi öneririm. Saç köklerine krepe yaparken saçınıza zarar vermemeye özen gösterin ve geniş dişli tarak kullanın”.

Hacimli saç modelleri
Hacimli saç modelleri

 

Philips ProCareAirstyler

Philips ProCare Airstyler’da size daha fazla seçenek sunan ve saç şekillendirmede hiç olmadığınız kadar yaratıcı olmanızı

Philips ProCareAirstyler

sağlayacak beş aparat bulunuyor. Hacimlendirici aparat ister yukarı doğru, ister aşağı doğru saçlarınızın köklerine hacim katarak, çeşitli modellerde kullanılabilecek göz kamaştırıcı bir hacim kazandırıyor. Ayrıca, saçınızı aşırı ısınmaya karşı koruyarak en uygun sıcaklığı kullanmanızı ve en iyi sonuçları elde etmenizi sağlayacak ThermoProtect ayarı var.

Geniş düzleştirici fırça kolayca doğal görünümlü düz saçlar yaratmanıza yardımcı oluyor. Tüm aparatlarda ileri Eşit Isı Dağılımı (EHD) teknolojisi özelliği bulunuyor. Bu teknoloji, hangi saç şeklini yaratıyor olursanız olun, yüksek sıcaklıkta dahi ısının her zaman eşit olarak dağılmasını sağlıyor. Ayrıca, zarar veren sıcak noktaların meydana gelmesini önleyerek aşırı ısınmaya karşı saçınıza maksimum koruma sağlıyor, sağlıklı ve parlak görünmesine yardımcı oluyor.

Philips ProCareAirstyler ile 1960’lar

Adım 1: Saçınızın her tarafına bol miktarda hacim veren köpük sürerek hazırlayın

Adım 2: ProCare Airstyler’ı hacimlendirici aparatıyla birlikte kullanın; saç köklerinizi kurutmak ve kaldırmak için saçınıza sokun. Tüm saç köklerinde aynı işlemi tekrarlayın.

Adım 3: Saçın uzun bölümlerini geniş fırçayla içe doğru düzleştirerek kurutun.

Adım 4: Saçın üst kısmına hacim kazandırmak için köklerine nazikçe krepe yapın. Parmaklarınızla düzeltip şekillendirerek saçınıza son halini verin.

 

Hacimli saç modelleri
Hacimli saç modelleri

1970’lerden esinlenen özgür ve kolay stiller

1970’lerde kadınlar, daha doğal görünümlü saç stillerine ilgi duydular. Charlie’nin Melekleri’nin sağlıklı ve sade görünümlü cazibesi gibi… Saç modelleri, önceki on yıla göre daha yumuşak ve gevşek oldu.

Ustaca kesilmiş katlı “Farah Fawcett” kesimleri çok beğeniliyordu, çünkü bakımı kolay bu modeller 60’lı yıllara göre çok daha az uğraş gerektiriyordu. Siz de bu modeli yorumlarken saç uçlarındaki kıvrımlara bağlı kalabilir ve modası geçmiş görünmeyen fakat 1970’lerin havasını taşıyan bir model yaratmak için saça yeterince hareket katmaya odaklanabilirsiniz.

Sürekli olarak Kırmızı Halı’ya dönüş yapan bu saç modelini Katie Holmes’dan Charlize Theron’a kadar herkes kullandı.

Dolgun saç modelleri
Dolgun saç modelleri

Andy Uffels’tan ipuçları:

“Ertesi sabah uyandığınızda saçlarınız artık o kadar da düz değil mi? Şu kolay düzeltme yolunu deneyin. Kuru saça bol miktarda köpük sürün ve ProCare Airstyler geniş düzleştirme fırçasıyla tekrar kurutun. Saçlarınız dakikalar içinde yeniden mükemmel derecede düz olacak. Dahası bu ekstra köpük bütün gün öyle kalmasını sağlayacak”.

42824

Mariilyn Sherlock’tan ipuçları:

“Bu modeli yapmak çok kolay olsa da saçınız mümkün olan en iyi durumda değilse aynı sonucu almayacaksınız. Saçınızı en az 6-8 haftada bir düzenli olarak kestirerek formunu korumanız gerçekten son derece önemli. Ayrıca, saçınızı her yıkadığınızda saç kremi uygulamalı, şekillendirmeden önce ısıya karşı koruyucu sprey kullanmalı ve mümkünse fırçayı saçın aynı tutamının üzerinden iki kez geçirmekten kaçınmalısınız”.

 

 

 

More from the blog

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Argan Yağı Nedir? Saça Faydaları Nelerdir? Saç Bakımı ve Maskesi Tarifi

Saç için ciddi anlamda faydalı olduğu bilinen argan yağı ile alakalı olarak tüm önemli bilgileri enine boyuna sizlere sunacağız. Saç bakımı konusunda daha önceki...

Erkek Saç Kesim Modelleri ve Uzun, Kısa Saç Stilleri Kataloğu 2018

Erkek saç modelleri ve saç kesimleri kataloğu 2018 yılı örneklerini sizler için elimizden geldiğince derledik. Erkeklere ilham kaynağı olacak saç modellerini keşfetmeniz amacındayız.

Yeni Sezonun Güzellik Trendleri Sizlerle

Bugün sizlerle birlikte yeni sezonda karşımıza çıkan ünlülerin güzellik trendleri ile alakalı bilgiler sunacak ve fikir edinmenize yardım edeceğiz. Türkiye genelinde özellikle güzellik konusunda...