Güzel kadınlar erkek psikolojisine zarar veriyor

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

İspanya’da yapılan güzel kadınlar ile erkeklerin ruh sağlığı arasındaki ilişkinin araştırmasında ilginç sonuçlar ortaya çıkdı.

Bahar aylarında yapılan bir araştırma erkek psikolojisine farklı bir bakış açısı sunuyor. ‘Bakmaya doyulamayan’ kadınlar aslında ruh sağlığına zarar!

İspanya Valencia Üniversitesi’nde 84 erkek üzerinde bir araştırma yapıldı. Denekler güzel kadınlar ile bir araya getirildi.

Bir miktar ödeme yapılan denekler Sudoku çözmek üzere bir odaya toplandı. Her bir denek bir başka erkek ve daha sonra bir kadınla ayrı zamanlarda yalnız bırakıldı. Her bir sürecin sonunda deneklerden tükürük örneği alındı.

Bir başka erkekle beraberken değişmeyen kortizol düzeyinin, odada bir kadın varken anormal oranda yükseldiği tespit edildi.

Bilinçaltlarında ‘çekici kadına kur yap’ mesajı yatan erkekler karşılık göremeyeceğini bildikleri bir kadınla aynı ortamda bulunduklarında tedirginliğe kapılıyor ve kaygılanıyorlar. Bu da hormonsal bir düzensizliğe sebep oluyor.

Araştırmanın sonunda yüksek kortizol seviyesinin kalp hastalıklarına davetiye çıkardığının da altı çizildi.

Megan Fox’un avuç terlemesine sebep olduğu da kaydedilen bir başka sonuç…

Megan Fox - Güzel kadınlar
Megan Fox – Güzel kadınlar

More from the blog

Erkekler Yatakta Ne İster? Hoşlandıkları 8 Gizli Davranış

Eğer siz de erkekler yatakta ne ister, nelerden hoşlanır sorusunun cevabını merak ediyorsanız yazımızı baştan sona okumanızı tavsiye ederiz.

Erkekler Yalnızca Cool Kızlardan mı Hoşlanıyor?

Gelin, son zamanlarda dikkatimizi çeken bu konudan biraz bahsedelim! Bakalım, erkekler aslında nasıl kızlardan hoşlanıyor?

Aldatıldığınızı Anlamanın En Kesin Yolları

Bugün ki yazı dizimizde sizlere başlıktan da anlayabileceğiniz üzere aldatıldığınızı anlamanın en kesin yolları hakkında bilgi vereceğiz.

İnternetten arkadaş arayanlar artıyor

İnternet kullanımının yaygınlaşması ile birlikte ilişkilerin yeni bir boyuta taşındığını günümüzde internet üzerinden arkadaşlık kuranların sayısı giderek artıyor.