Gür ve dolgun kirpikler için önemli tüyolar

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Göz alıcı bakışlar, gür ve dolgun kirpikler için önemli tüyolarımız var. Sadece bazı kurallara uymanız gerekiyor. İşte daha uzun, gür ve dolgun kirpikler için ipuçları…

Kirpikler, göz makyajının olmazsa olmaz en önemli detaylarından biridir. Göz alıcı bakışların altında uzun, gür, ve dolgun kirpikler var.

Daha uzun, etkileyici ve dolgun kirpiklere sahip olmak her kadın için büyük bir hayalidir. Daha önce çoğu kadın tarafından denenen bazı tedavilere ve takma kirpiklere rağmen doğal kirpikler her zaman baş başa kalınmıştır… Ancak bazı küçük ama önemli tüyolarla, kirpiklerinize güç vererek, daha yoğun ve gür görünmelerini sağlayabilirsiniz! Kirpiklerimi nasıl dolgun gösteririm? Bilmiyorum diyorsanız, biz size yardımcı olabiliriz.

Sadece bazı kurallara uymanız gerekiyor. İşte daha uzun, gür ve dolgun kirpikler için ipuçları…

1.Kirpiklerinize sakın dokunmayın!

Gözlerini ovuşturmanın kirpikler için hiç de sağlıklı olmadığını şimdiye kadar sizinde tecrübe ettiğinizi düşünüyoruz. Bunu yapmak, hem kirpiklerin dökülmesine neden olur,hem de ellerde gün boyu biriken kir ve bakterilerin kirpik köklerine kadar ulaşmasına sebep olur. Bu hareket kirpiklerinizin gelişip büyümesini engeller.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: İdeal kaşlar için 7 adım

2. Kirpiklerinizi her zaman temiz tutun

Hala uyumadan önce makyajınızı temizlemiyorsanız işte size bir sebep daha! Özellikle makyajınızda bol bol maskara uyguladıysanız ve o makyajı temizlemeden uyuduysanız, kullandığınız maskara kirpiklerinize yapışır. Maskaranın yapışması ise kirpiklerde kuruma ve dökülme olarak size geri döner.

Ek olarak belirtmeliyiz ki, göz makyajı temizleme sırasında da oldukça dikkatli olmalısınız ve göz makyajınızı pamukla hafif dokunuşlar yaparak silmelisiniz.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: 6 Adımda Gür, Güçlü Ve Kalın Kirpikler

3.Bitkisel yağlardan destek alın

Kirpiklerinizi besleyip uzamasına destek olmak istiyorsanız sizin için çözüm bitkisel yağlar. Zeytin yağı, jojoba yağı, hindistan cevizi yağı gibi yağları düzenli kullanırsanız, kirpikleriniz gözle görülür bir şekilde artacaktır. Bitkisel yağları sürmek için ise iyice temizlenmiş eski bir maskara fırçasını kullanabilirsiniz.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Kaş Gürleştirme Yöntemleri

4.Sağlıklı kirpikler için sağlıklı gıdalarla beslenin

Sağlıklı beslenme, sağlıklı saçlar, cilt ve tırnaklar için ne kadar önemliyse kirpikleriniz için de o kadar önemlidir ve kirpiklerinizin büyümesine yardımcı olur. Güzelliğinize güzellik katmak için protein ve vitaminler bakımından zengin gıdaları tüketmeye özen gösterin.

5.Eğer bunları yapamadıysanız…

Bir makyaj için vazgeçilmez olan maskara imdadınıza yetişecektir! Daha hacimli ve dolgun görünümü sağlayan maskaralar her daim kullanımınız için sizi bekliyor. Maskarayı sürmeden önce kirpik kıvırıcı ile kıvırın ve kirpik bazı uygulayın.Hemen ardından da maskaranızı sürün. Dakikalar sonra aynada göreceğiniz şey daha güzel ve dolgun kirpikler olacak!

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Kaşlar nasıl gürleşir?

More from the blog

Gelin Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

Gelin adaylarının düğün günü özellikle saç ve makyajlarının en güzel şekilde olmasını ister. Kendilerine ve tarzlarına yakışan bir model seçmeleri için belli kaynaklardan ve kişilerden destek almaktadır....

10 Dakikada Makyaj Nasıl Yapılır?

Hem güzel görünmek isteyip hem de vakti olmayanlara yönelik hızlı ve pratik 10 dakikada makyaj nasıl yapılır? Tüyoları yazının devamında sizler için hazırlandı. Bakımlı görünmek günümüzün olmazsa olmazları...

Makyaj fırçası nasıl seçilir?

Farklı makyaj fırçaları, yeni başlayanlar için ister istemez kafa karışıklığına sebep olabiliyor. Yüz için, göz için ve vücut için onlarca makyaj fırçası bulunuyor.

Yeni Sezonun Güzellik Trendleri Sizlerle

Bugün sizlerle birlikte yeni sezonda karşımıza çıkan ünlülerin güzellik trendleri ile alakalı bilgiler sunacak ve fikir edinmenize yardım edeceğiz. Türkiye genelinde özellikle güzellik konusunda...