Günlük makyaj nasıl yapılır?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Ünlü makyaj tasarımcısı Uzo adım adım günlük ve gece makyajı yapımını anlatıyor.

Güzelliğine özen gösteren kadınlar için ünlü makyaj tasarımcısı Uzo günlük makyajla ilgili tüm soruları cevaplıyor. Gece makyajının incelikleri nelerdir? Uzo NARS ürünlerini kullanarak adım adım fotoğraflarla anlatıyor.

Astar

Astar
Cildin makyaj uygulamasından önce nemlendirilmesi şart. Bunu yanaklarınıza ve burun kenarlarına sürerek aydınlanmasını sağlayın.

Fondöten

Fondöten
Fondöten

NARS ürünlerini kullanırken ellerinizi kullanın. Çünkü parmaklarınız fırçalardan daha hızlı ve iyi sonuç verir. Önce açık tondaki ürünü yüze yediriyoruz.

Kapatıcılar

Kapatıcılar
Kapatıcılar

Uzo, göz altlarına bir miktar kapatıcı kullanıyor. Fırça yardımıyla pürüzleri tamamen kaplıyor. Yani önce fondöteni uygulayın, daha sonra ihtiyaç duyarsanız kapatıcıyı kullanın.

Krem uygulama

Krem uygulama
Krem uygulama

Uzo, yanakları renklendirmek için açık tonlarda seçiyor. Makyaj artistleri elmacık kemiklerin renklenmesini seviyor. Kontörden bahsetmiyoruz, belli belirsiz bir aydınlık hava vermek önemli.

Harmanlayın

Harmanlayın
Harmanlayın

Toz pudrayı gerekli yere kullanmak önemli. Örneğin burun çevresi ve yanak bölgesi krem malzeme uygulamayı harmanlamanıza yardımcı olur.

Pudra

Pudra
Pudra

Uzo, NARS ürünlerinin tene ayrı bir şıltı kattığını düşünenlerden. Kat kat sürmeniz sadece gün boyu bozulmadan kalmasını sağlamıyor, gölgeler yanaklarının daha derin görünmesini de sağlıyor.

Doğallık önemli

Temiz bir cilt ve yanakların doğal renklendirilmiş hali günlük makyaj için ideal doğal bir görünüm. Sadece bir kaç adımda bu görüntüyü elde etmek mümkün.

Renklerin gücü

Renklerin gücü
Fuşya sezonun en trend rengi. Kırmızıya alternatif güçlü bir renk olması güzel. NARS dudak kalemleri aydınlık bir görüntü sağlar.

Parlak dudaklar

Parlak dudaklar
Parlak dudaklar

Dudak kalemlerini tek kullanmayı tercih etmiyor Uzo, daha ışıltılı bir görüntü için dudak parlatıcılarını kullanmayı öneriyor. Daha vernikli bir görüntüyü tercih edenler için.

Parıldayın

38599
Dudaklara ve cilde yapılan uygulamalar sonucu canlı ve dinamik bir görünüme kavuştuk. En önemlisi de doğal durması.

Biraz daha duygu ekleyin

38608
Günlük makyajdan gece moduna geçmek isteyenlerse, koyu bir dudak parlatıcısı ve koyu allıklarla geceye hazır olabilir.

Belirleyin

38609
Uzo, dudak kalemini kullanırken kendinize bir başlangıç noktası belirlemenin önemli olduğunu söylüyor.

Daha yumuşak bir görünüm istiyorsanız daha pastel bir ton, vurgulu bir görüntü istiyorsanız da koyu renkleri tercih etmenizi öneriyor.

 

Belirgin gözler

Belirgin gözler
Gözleri  öne çıkarmanın bir diğer yolu da göz içlerine nötr renkteki bir kalemle uygulama yapmak. Beyaz kalemler daha sert olabilir.

Metal efekti

Metal efekti
Metal efekti

Işıltılı gözler için metalik bir göz makyajı uyguluyor Uzo. Krem far kullanmanız kalıcılık açısından da Uzo’nun önerisi.

Rimel

Rimel
Rimel

Gözleri daha belirgin ve canlı göstermede önemli rolü olan rimeli sürmeden makyajı bitirmiyoruz. Alt ve üst kirpiklerinizin kıvrımlarını belirginleştirmekte fayda var.

Geceye hazırız

38615
İşte, ışıltılı gözler, rengarenk ve canlı bir görüntü. Hem de makyaj malzemelerinin minimal kullanımıyla.

More from the blog

Gelin Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

Gelin adaylarının düğün günü özellikle saç ve makyajlarının en güzel şekilde olmasını ister. Kendilerine ve tarzlarına yakışan bir model seçmeleri için belli kaynaklardan ve kişilerden destek almaktadır....

10 Dakikada Makyaj Nasıl Yapılır?

Hem güzel görünmek isteyip hem de vakti olmayanlara yönelik hızlı ve pratik 10 dakikada makyaj nasıl yapılır? Tüyoları yazının devamında sizler için hazırlandı. Bakımlı görünmek günümüzün olmazsa olmazları...

Makyaj fırçası nasıl seçilir?

Farklı makyaj fırçaları, yeni başlayanlar için ister istemez kafa karışıklığına sebep olabiliyor. Yüz için, göz için ve vücut için onlarca makyaj fırçası bulunuyor.

Yeni Sezonun Güzellik Trendleri Sizlerle

Bugün sizlerle birlikte yeni sezonda karşımıza çıkan ünlülerin güzellik trendleri ile alakalı bilgiler sunacak ve fikir edinmenize yardım edeceğiz. Türkiye genelinde özellikle güzellik konusunda...