Günlük cilt bakımı için 7 adım

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Cildinize her gün uygulamanız gereken 7 adımda günlük cilt bakımı!

Şüphesiz her kadın cildinin kusursuz olmasını ister. Sağlıklı, parlayan bir cilt içinse her gün iyi bir bakım gerekir. Nasıl her zaman birkaç güzelleştirici makyaj malzemesine ihtiyaç duyuyorsanız, cildinizin de sağlıklı ve mutlu olması için ihtiyaç duyduğu özel şeyler var. Mesela hiç peeling yapmıyorsanız, cildinizi donuk görünür. Bunu bir düşünün!

Günlük cilt bakımı nasıl olmalı?

Antioksidanlar

Antioksidanlar cilt için önemli. Cilt bakımı ürünlerini kullanmaya çoğu zaman cesaretimiz olmaz. Antioksidan içeren besinler cildi onarır ve cildin çabuk yaşlanmasını önler. Cilt bakım ürünlerinin içeriklerine baktığınızda antioksidan ve nemlendirici etkisi olan brokoli, havuç ve dutsu meyveleri göreceksiniz.

Temizlik

Cildinizi temiz tutun. Cilt temizliğini rutin bir uygulamaya çevirin. Birçok cilt tipi için yüzünüzü günde iki kere yıkamanız etki eder. Sabah ve akşam olmak üzere iki kere temizleyin. Makyaj yapmasanız bile gözeneklerinizin temizlenmesi önemli.

Sağlıklı diyet

Sağlıklı bir diyet sağlıklı bir akıl ve vücut sağlar. Yani ne yiyorsanız cildinizi direkt olarak etki etkiliyor. Antioksidan tüketimi bir yana, bol vitaminli ve minerali yiyecekleri tüketmeyi tercih edin.

Bu besinler cildin nemlenmesini ve onarımını sağlar ayrıca hücre zedelenmesini önler.

Hareket

Hareket etmeyi sadece cildiniz için düşünmeyin, fakat şekle girmek ve sağlıklı olmak cildiniz cildinize yansır. Hareket ettiğimiz zaman kan akışı olur, bu da ışık saçan ve canlı bir cilde kavuşursunuz. Haftanın her günü çalışıyorsanız stres olmayın, küçük aralıklar yaratmaya çalışın.

Su

Cilde suyun iyi geldiğini hala duymamış olamazsınız. Yumuşak ve pürüzsüz bir cildin kaynağı sudur. Gün içinde içtiğiniz kahve ve çay gibi içeceklerin cildinizi kuruttuğunu hatırlatalım. Gün içinde kendinize su içmeniz gerektiğini hatırlatın.

Dinlenme

Cildinizin ihtiyacı olan en önemli şeylerden biri de gün içinde dinlenmek. Stresinizi atmak ve fazla çalışma sonucu yaşadığınız öfkelenmeler cildinizde hasarlara yol açablir. Kendinizi üzmemeyi deneyin ve kendinize bir masaj günü ayarlayabilirsiniz mesela. Ya da stres atmak için yapılabilecek onlarca şey var. Biraz uyku, arkadaşlarla sohbet ya da bol köpüklü bir banyo ters giden şeyleri unutturmaya yeter.

Koruma

Kış aylarında da olsak, cildimiz UV ışınlarından etkileniyor. Cildinizi güneş koruyucunuzu sürmeyi unutmayın. Vücudumunuzun D vitaminine ihtiyacı var, fakat fazlası zarar.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.