Güneşlenmek intihar solaryum cinayettir

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Güzelleşmek uğruna yapılan işlemlerin yan etkileri bulunuyor. Uzmanından bu işlemler ve yan etkileri…

İzmir’de düzenlenen kozmetik ürünler ve cilt sağlığıyla ilgili seminere konuşmacı olarak katılan Dermatoloji Uzmanı Dr.Cengiz Bıçakçı, kadınları; güzellik uğruna, her duyduklarına itibar edip, paralarını sokağa, sağlıklarını tehlikeye atmamaları konusunda uyardı.

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Konak Belediyesi’nin, Türkiye Tanıtım Araştırma Demokrasi ve Laik Oluşum Vakfı’nda (TÜLOV) düzenlediği, halka açık ‘Kozmetikte Ne Doğru Ne Yanlış’ konulu seminere Dr. Cengiz Bıçakçı, konuşmacı olarak katıldı.

YAN ETKİLER İYİ DEĞERLENDİRİLMELİ

Dr. Bıçakçı, kadınlara, güzellik uğruna paralarını sokağa, sağlıklarını tehlikeye atmamaları uyarısında bulundu. Gençleşme, epilasyon, zayıflama, incelme hizmeti ve kozmetiği alanların, bilimsel mantık çerçevesinde düşünüp, sunulan yöntemlerin etki ve yan etkilerini iyi değerlendirmesi gerektiğini belirten Bıçakçı, “Yoksa kişiler zaman, para ve umut kaybına uğrayabilir. Doğru kozmetik saç, deri ve tırnağın korunmasına bağlı hijyenik bir konudur. Abartmadan ve çok harcama yapmadan sağlıklı kalınabilir” dedi.

SAÇ DÖKÜLMELERİ CİDDİYE ALINMALI

Bıçakçı, saç bakımında, dökülen saç yerine gelmiyorsa, dökülme fazlaysa mutlaka ilgili hekime gidilmesi gerektiğini belirterek, “Bu tür tedaviler hekim kontrölünde yapılmalı. Bu bir dermatolojik hastalıktır. Kozmetik saç tedavi etmez, saç çıkarmaz. Eczanelerde çeşit çeşit saç reklamı yapan mucize afişler görürsünüz, kime inanacağınızı şaşırsınız. Tabii ki böyle durumlarda bilimsel düşünceye inanıp, bilimsel mantığı unutmamak lazım. Bize dayatılan ne varsa mantığımızla karşı koyacağız” diye konuştu.

ÇOK SU İÇMEK ZAYIFLATMAZ

Dr. Cengiz Bıçakçı, kadınların en büyük sorunlarından biri olan tüylenmeye karşı epilasyon konusuna da değinerek, “İğneli epilasyon en etkili epilasyondur. Lazerli epilasayonların yan etkileri oluyor. Ayrıca çok su içerek kimse zayıflayamaz, çünkü suyun kalorisi sıfırdır. Zayıflamak için yürüyüş, egzersiz yapacaksınız. Yattığı yerde radyo dalgaları ile zayıflamaya çalışanlar var. O zaman baz istasyonun altına yatalım vucudumuzun her yarına cep telafonlarını saralım, ne farkı var” dedi.

GÜNEŞLENMEK İNTİHAR SOLARYUM CİNAYETTİR

Bıçakçı, bir yandan ozon terapisi, diğer yandan çamur, zayıflatıcı kremlerden, ‘Bir alana bir bedava’ bombardımanıyla kadınların sömürüldüğünü belirterek şunları söyledi :”Artık global kapitalizm silah yerine, alın işe yaramayan kozmetiği, ‘yeter ki kazanalım’ diyor. Güneşlenmek intihar, solaryum cinayettir. İnsanlar bakım ürünlerini abartmadan kullanmalı. Bu konuda, makyaj malzemesi çeşitleri var. Güneş koruyucuları cilde uygun olarak kullanılmalı.”

 

Kaynak:kadınvekadın.com

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.