Günde 20 Dakika Ayırarak Nasıl Zayıflanır?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

20 dakikalık egzersiz, günde 20 dakika ayırmak, pazuları çalıştırmak, zayıflama egzersizleri, kilo verme çalışmaları, arka kol kaslarını çalıştırmak, daha fit bir vücut için, şınav taktiği, bacakları çalıştırmak, karın kaslarına yönelik egzersiz, kalça egzersizleri, spor yapmak, esneme hareketleri, dumble, dambıl ile egzersizler

Sıra geldi arka kol kaslarına!

Vücut ağırlığınızdan yararlanarak triseps olarak da bilinen arka kol kaslarınızı çalıştırabilir ve güçlendirebilirsiniz. İlk önce elleriniz sandalyenin ucuna denk gelecek şekilde kollarınızı dirseklerden bükerek, sırtınız sandalyeye dönük ve dik olarak  ayaklarınızdan destek alarak durun. Vücudunuzu sandalyeden uzaklaştırmadan aşağı-yukarı yönde hareket ettirin. Aşağıdayken içinizden 2’ye kadar sayın ve nefes vererek yavaşca yukarı kalkın. Vücut ağırlığınızı bacaklarınızın değil de kollarınızın taşıdığından emin olun. Aşağı-yukarı hareketinizi 12 kez tekrarlayabilirsiniz.

Farklı bir şınav taktiği

Avuç içleriniz omuz genişliğinizden daha az genişlikte yere temas edecek şekilde şınav pozisyonu alın. Karın bölgeniz gergin, boyun kaslarınız serbest kalsın. Dizleriniz bükük, ayak tabanlarınız yukarı bakacak pozisyonda en alt ve en üst seviyede 2 saniye bekleyerek aşağı ve yukarı yönde toplamda 8 kez hareket edebilirsiniz. Aşağı yönlü hareketinizde el bileklerinizin ve bacaklarınızın pozisyonunu değiştirmemeye özen gösterin. Şimdi de ellerinizi omuz hizanızda yanlara getirin ve yine avuç içleriniz yere değecek şekilde dirseklerinizi doksan derece bükün. Vücudunuz bu pozisyondayken aşağı-yukarı yönlü hareketinizi yeniden 8 kez tekrarlayın.

Biraz da bacaklar çalışsın!

Kolları çalıştırdık, şimdi sıra vücudunuzun alt kısımlarında. Isınan havalarla birlikte bacaklarınızın güzelliğini ortaya çıkaracak elbise, etek ve şortların pantolon ve uzun kıyafetlerin yerini alacağını düşünürsek, 20 dakikalık egzersizimize bacakları dahil etmemek olmaz, değil mi? Bu egzersizde kullanacağımız dumble ağırlıkları biraz daha fazla olabilir. 2-3 kg yerine 3-5 kg’likleri deneyebilirsiniz. Önce ayaklarınız birbirine yakın olsun. Hareketlere önce sağ ayağınızın üzerinde başlayın. Sol ayağınızı omuz genişliğinde açarak ve yerden 10-15 cm kaldırarak sağ tarafınıza doğru vücudunuzun dik pozisyonunu bozmadan esneyin. Kollarınız aşağı sarkık ve ellerinizde dumblelar olsun. Esneme hareketini 12 kez tekrarladıktan sonra diğer bacağınız için de aynısını yapmayı ihmal etmeyin.

   

Peki ya karın kasları?

Sırtüstü uzanın ve bacaklarınız havada, dizleriniz 90 derece bükülü ve elleriniz de ensenizde birleşmiş olsun. Karın kaslarınız gergin olacak şekilde başınızı yukarıya doğru kaldırın. Toplamda 8 kez tekrarlayacak şekilde yukarı-aşağı hareketinizi tamamlayın. Bu hareket esnasında aralarda 3’er saniye beklemeye gayret edin. Bu çalışmada bacaklarınızın sağa ve sola doğru kaymamasına özen gösterin.

Kalçaları da önemsemeli

Sağ bacağınızın üstünde sol diziniz bükük bir şekilde durun. Destek almak için sandalyeye iki elinizle tutunabilirsiniz. Unutmayın, başınız ve göğsünüz dik durmalı. Sağ dizinizi bükerek sandalyeye otururmuşcasına aşağı yönlü hareket edin, ardından yukarı yönlü hareketinizi aynı doğrultuda uc noktalarda 2’şer saniye bekleyerek tamamlayın. Toplamda 12 kez tekrarlayabilirsiniz. Sonuncu yani 12. hareketinizde en aşağıdayken 5 saniye bekleyin. Bu egzersizi de diğer bacağınız için de tekrarlamayı unutmayın.

Bol sporlu ve sağlıklı günler!

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.