Gülmek İçin 44 Milyon Neden !

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Unilever, tüm dünyada sürdürdüğü çalışmalar sonucunda; çocuklar ve ailelerine yaşam boyu sağlıklı dişler için fırçalama alışkanlıkları kazandırarak, eski alışkanlıkları değiştirmek hedefiyle çıktığı yolda sadece iki yıl içinde 44 milyon insana ulaşmayı başardı.Türkiye’de ise Signal ve Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB), bu konuda kısa sürede başarılı olmuş ve bu başarıyı olgunlaştırarak sürdürmeyi hedeflemektedir.

Unilever global olarak 2010 yılının sonunda, bir milyardan fazla insanın sağlık esenliklerini artırmak için harekete geçmelerine yardımcı olmak hedefi ile “Sürdürülebilir Yaşam Planı”nı, açıklamıştı. Bu taahhüdün bir parçası olarak 50 milyon insanın ağız bakım alışkanlığını 2020 yılına kadar daha iyi yönde değiştirmek üzere çalışmalarını sürdüren Unilever ve Signal; 12 ülkede yürütülmekte olan, ailelere günde iki kez diş fırçalamanın zor olmadığını hatta eğlenceli olduğunu göstermek ve onları teşvik etmek için Gündüz + Gece Fırçala programını geliştirdi.

Unilever, Signal ile FDI Dünya Diş Hekimleri Federasyonu arasındaki güçlü global ortaklığın bir parçası olarak, Türk Dişhekimleri Birliği (TDB) gibi 27 ülkede daha ulusal derneklerle işbirliği içinde ağız sağlığını geliştirme programları
yürütmektedir. Unilever, dişhekimlerinin günde iki kez fluroidli bir diş macunuyla diş fırçalamayı önerdiği bu programlar sayesinde şimdiye kadar 44 milyonun üzerinde insana ulaşılmıştır. Bu da Unilever ve Signal’in bu taahhüdünü yedi yıl erken gerçekleştirdiğini göstermektedir

28 Ağustos – 2 Eylül 2012 tarihlerinde Hong Kong’da gerçekleştirilen Dünya Dişhekimleri Birliği 100. Kongresinde, Dünya Dişhekimleri Birliği (FDI) Başkanı Orlanda Monteiro da Silva, FDI bayrağını 2013 yılında İstanbul’da düzenlenecek 101. FDI Dünya Dişhekimleri Kongresi için TDB Genel Başkanı Prof. Dr. Taner Yücel’e teslim etti. 30 Ağustos tarihinde yapılan devir teslim töreninde, Signal, Türk Dişhekimleri Birliği’ni yalnız bırakmadı. Unilever, bu kongrede yürütttüğü okul programlarının yanısıra Signal’in ürün grubunun arkasında yatan bilim ve teknolojiyi vitrine çıkarmış ve dünyanın dört bir yanında her gün milyonlarca insanın kullandığı geniş Ağız Bakımı ürünleri portfolyosunu da sergilemiştir.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.