Güç ve Esneklik için Plates Hareketleri

tarafından
580
Güç ve Esneklik için Plates Hareketleri
2.50 avg. rating (58% score) - 4 votes

Bugün ki makalemizde siz değerli okuyucularımız ile birlikte güç ve esneklik için plates hareketleri ile alakalı olarak bilgileri sizlere sunacağız. Her geçen gün büyüyen ve gelişen toplumumuzda spora karşı eğilim sanıldığından daha fazla ve çok daha nitelikli. Plates, ülkemiz genelinde farklı standartlardan da birisi olarak dikkat çekiyor.

Bu noktada vücudunuzun kuvvet ve esneklik kazanması için plastes hareketleri önereceğiz. Vücudunuz güç ve esnekliğin yanında dinamizm de kazanacak. Dolayısı ile merak ettiğiniz tüm seçenekleri de yorum alanlarımızdan bizlere iletmeniz yeterli olacaktır. Hareketler ile alakalı olarak bilgileri enine boyuna analiz edeceğiz.

Pilates Curl

3 set 12’şerli olarak uygulanması son derece ideal bir hareket olarak dikkatleri çeker. Özellikle karın kaslarının da ciddi şekilde fark yarattığını söyleyebiliriz. Nefes kontrolü ile alakalı olarak da mükemmel ötesi seçenekler sunuyor. Vücudunuz ciddi anlamda kendisini toparlayabilir. Bu hareketin kısa vadede ne denli önem arz ettiğini biraz araştırarak da net şekilde öğrenebilirsiniz.

The Hundred

Yine önemli plates hareketlerinden birisi olarak da dikkatleri çekiyor. Bu hareket bel bölgenizi de enine boyuna çalıştırdığı gibi karın ve bacak bölgelerinde de fark yarattığını net olarak söyleyebiliriz. 10 tekrar olarak uygulanması da her ne olursa olsun fark yaratıyor. Dolayısı ile konu ile alakalı olarak yeni hareketleri de sizlere elimizden geldiğince anlatacağız.

Roll-Up

Vücudunuzun esnekliği konusunda en ideal seçeneklerden birisi olduğunu net olarak söyleyebiliriz. Yine bel kısmına baktığımız gibi bacakların esnekliğini sağlıyor. Vücudumuz, bu hareketleri yaparken ciddi anlamda kuvvet harcayabilmekte. Bu kuvvet, zaman içerisinde alışkanlık haline gelecek olan plates sayesinde çok daha mükemmel seçenekleri enine boyuna sizlere sunuyor. Dolayısı ile aşağıdaki resim iyi bir anlatıcı olacaktır.

Single – Leg Strech

Bu harekette yine mükemmel ötesi seçeneklerden birisini bizlere sunuyor. Hareketlerin tamamında dikkat çeken detaylardan birisi de esneklik. Bu konu, her ne olursa olsun zaman içerisinde sitemizde fark yaratacak imkanlardan birisidir. Hareketi resimde net bir şekilde görebilirsiniz. Vücudunuz gerekli esnekliğe kavuşana değin sorun olmadan vücudunuzda göreceğiniz dinamizmi enine boyuna analiz edebilirsiniz.