Gri saç renginin 50 tonu

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Yeni nesil gri saç renkleri, küllü saç modelleri, ombre grisi saçlar en trend modalar arasında geçtiğimiz yıllarda yerini aldı. Görünen o ki 2016’da da daha yoğun olarak göreceğiz. Moda rüzgarı olarak gri saç ünlülerle de fırtına gibi esse de henüz denemeye cesaret edemeyen pek çok bayan var. Gri saç modelleri herkese yakışmayabiliyor. Yükselen trendin örneklerinde gördüğümüz en can alacı nokta, gri renk nötr bir dalga olduğundan, makyajda özellikle pastel renklere ağırlık verenlere çok yakıştığıdır.

Hemen her pastel renk tonu makyajla adeta tamamlayıcı özellik gösteren gri saç için eğer emin olamıyor, saçlarınızı griye boyamaya cesaret edemiyorsanız, işte size önerilerimiz şöyle. Gri saç postişleriyle başlayabilirsiniz. Sokak modasının en canlı en beğenilen gri saç modelleri içerisinde kumral, sarı ve kahve tonları arasına atılan gri saç rengi balyajlar da son derece revaçta.

Ünlülerden Gri Saç Rengi ve Modelleri

Gri saç modasını güzelliği ile perçinleyen Rihanna’nın da denediği bu akım konusunda bayanlar kararsız kalmakta haklı görünüyor.

Dağınık, dalgalı ve uzun saç tipi

En beğenilen modeller; saç diplerinden uçlarına doğru açılarak arada beyaz çizgilerin kullanıldığı modellerdir. Renkli canlı makyajlarla daha da ön plana çıkmaktadır. Dağınık, dalgalı ve uzun saç tipi için bir de asimetrik kesimler söz konusu ise saçın tamamında en az dört farklı gri saç rengi tonu kullanmanızı öneriyoruz.

Gri saç rengi modeleri
Gri saç rengi modeleri

Düz, uzun saç tipi

gri saç rengi tonlarından birinin baskın olarak kullanılıp, asimetrik olarak seçilen 2 veya 3 bukleye farklı bir yeşil, mor veya siyah renk tonu sprey ile hareket kazandırılan modeller en beğenilenler arasında.

Kısa saç tipi

Kısa saçları düz olan ve küt saç kesimi tercih edenler ince çizgiler kullanırlarsa gri saç renginin keskin yumuşak pastel makyajlarla mükemmel uyum gösterdiğine emin olabilirsiniz. Kısa saçlarınız eğer dalgalı ise ağırlıklı olarak tek gri tonunun açıklı koyulu dağılımı en uygun olanıdır.

More from the blog

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Argan Yağı Nedir? Saça Faydaları Nelerdir? Saç Bakımı ve Maskesi Tarifi

Saç için ciddi anlamda faydalı olduğu bilinen argan yağı ile alakalı olarak tüm önemli bilgileri enine boyuna sizlere sunacağız. Saç bakımı konusunda daha önceki...

Erkek Saç Kesim Modelleri ve Uzun, Kısa Saç Stilleri Kataloğu 2018

Erkek saç modelleri ve saç kesimleri kataloğu 2018 yılı örneklerini sizler için elimizden geldiğince derledik. Erkeklere ilham kaynağı olacak saç modellerini keşfetmeniz amacındayız.

Yeni Sezonun Güzellik Trendleri Sizlerle

Bugün sizlerle birlikte yeni sezonda karşımıza çıkan ünlülerin güzellik trendleri ile alakalı bilgiler sunacak ve fikir edinmenize yardım edeceğiz. Türkiye genelinde özellikle güzellik konusunda...