Gözlüklü kadınlar nasıl makyaj yapmalı?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Gözlük kullanan kadınlar nasıl makyaj yapmalı? Gözlük takıyorsanız bu makyaj önerileri sizin için ideal!

Sadece bir kaç öneriyle gözlüklerinizle harika bir görünüme kavuşmak mümkün. Göz kusurunuzu değerlendirip özenilen bir makyaja sahip olabilirsiniz. Nasıl mı?

Gözlüğünüz sizi tanımlayan aksesuarınız olsun. Onunla beraber neler yapabileceğinizi ve neler yapmamanız gerektiğini görün. Gözlük kullanan kadınlar için en ideal makyaj tekniklerini ele alıyoruz.

Kaşlar

Kaşlarınızın belirgin ve vurgulu olmasına dikkat edin. Kaşlarınız seyrekse kaş kalemiyle kaşlarınızı vurgulayabilirsiniz.

Far

Kaşlarımızı belirginleştirdiğimiz için, nötr bir far seçmemiz önemli. Bu dengeli seçimi yaptıktan sonra göz kapağınızı kaplayacak şekilde farı uygulayın.

Rimel, eyeliner

Göz makyajınızı ve bakışınızı vurgulamak için maskara kullanmanız şart. Önce ince bir çizgiyle eyelinerınızı çekin ve rimelinizi sürerek sakladığınız o seksi bakışlarınızı ortaya çıkarın.

Malzeme seçimi

Gözlük camınızı yapacak sedefli, pullu, uçan ve çok kuru malzemelerden kaçının.

Kirpikler

Gözlük camına değmemesi için kirpiklerinizi uzun gösteren rimelleri ve takma kirpikleri kullanmayın. Alt kirpiklerinizi gizleyin.

More from the blog

Gelin Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

Gelin adaylarının düğün günü özellikle saç ve makyajlarının en güzel şekilde olmasını ister. Kendilerine ve tarzlarına yakışan bir model seçmeleri için belli kaynaklardan ve kişilerden destek almaktadır....

10 Dakikada Makyaj Nasıl Yapılır?

Hem güzel görünmek isteyip hem de vakti olmayanlara yönelik hızlı ve pratik 10 dakikada makyaj nasıl yapılır? Tüyoları yazının devamında sizler için hazırlandı. Bakımlı görünmek günümüzün olmazsa olmazları...

Makyaj fırçası nasıl seçilir?

Farklı makyaj fırçaları, yeni başlayanlar için ister istemez kafa karışıklığına sebep olabiliyor. Yüz için, göz için ve vücut için onlarca makyaj fırçası bulunuyor.

Yeni Sezonun Güzellik Trendleri Sizlerle

Bugün sizlerle birlikte yeni sezonda karşımıza çıkan ünlülerin güzellik trendleri ile alakalı bilgiler sunacak ve fikir edinmenize yardım edeceğiz. Türkiye genelinde özellikle güzellik konusunda...