Göz çevresine ‘çok katmanlı’ çözüm

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

‘Çok Katmanlı Göz Estetiği Operasyonları’ gözü, yüzün genelini dikkate alarak gençleştiriyor…

Sadece göz kapağına yapılan müdahalelerin yüzü yeterince gençleştiremediği gerçeği göz estetiği ameliyatlarının içeriğini değiştiriyor. Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel tarafından uygulanan “Çok Katmanlı Göz Estetiği Operasyonları” gözü, yüzün genelini dikkate alarak gençleştiriyor…

Bundan birkaç yıl öncesine kadar “Göz Kapağı Estetiği” olarak adlandırılan göz estetiği ameliyatları yeni bir boyuta taşınıyor. Araştırmalarda ortaya çıkan, sadece göz kapağına yapılan müdahalelerin yüzü yeterince gençleştiremediği ve sorunların çözümünde yetersiz kaldığı gerçeği, operasyonların içeriğini değiştiriyor.

Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel, tarafından geliştirilen yeni bir kavram olan “Çok Katmanlı Göz Estetiği”, gözü yüzün tamamıyla birlikte düşünerek daha genç görünümlü ve mükemmel bir sonuç elde edilmesine imkân tanıyor.

Yeni nesil göz estetiği ameliyatlarında artık üst kapaklarla birlikte mutlaka alın ve kaşları, alt kapaklarla birlikte yanak bölgesini dikkate aldıklarının anlatan Dr. Yücel, bu işlemlerin yapılmasında cerrahinin yanı sıra mutlaka botoksu ve doku enjeksiyonlarını kullandıklarını da sözlerine ekliyor.

Kapak ameliyatları sırasında eskisi gibi yağ dokusunun fazla çıkarılmasına sıcak bakılmadığını belirten Yücel, “Göz çevresindeki yağ kaybı gözleri çökük ve kişiyi olduğundan daha yaşlı ve yorgun gösteriyor. Artık üst kapaklarda daha dolgun bir görünüm elde etmek için cilt dışında bir doku çıkarmamaya özen gösteriyoruz. Hatta yağ vererek kapağı dolgunlaştırıyoruz. Kaşları yükseltmek için ise en basit operasyondan karmaşığa doğru sayarsak Botox, askılar, açık cerrahi teknikler ve endoskopik cerrahi teknikler kullanıyoruz” diyor.

Doğal ve kalıcı sonuçlar…

Gözü tek başına değil yüzün tamamıyla düşünmek gerektiğine değinen Dr. Yücel; “Alt göz kapaklarını mutlaka yanaklar ve orta yüzle birlikte değerlendirmek lazım. Bu bölgeye orta yaşı geçmiş her hastada yağ enjeksiyonu yapıyoruz. Göz kapaklarındaki fazla yağlar alınıp eksik bölgeler veriliyor, bazı bölgelerde kemik zarının altından, bazı alanlarda ise üstünden çalışılıyor. Bütün göz çevresi yağ dokusu ile destekleniyor. Orta yüz bölgesi askılanıp göz çevresi kasları ile birlikte yukarıya asılıyor. Çok katmanlı yaklaşım denilmesinin sebebi göz çevresindeki her dokuya müdahale edilmesi. Böylelikle çok daha doğal ve kalıcı sonuçlar elde ediliyoruz” diyor.

Yaşlanan yüzde göz çevresi dışında diğer bölgelerin de değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayan Dr. Yücel, “Yüzü bir bütün olarak değerlendirip bozulma gösteren bölgelere erken müdahale etmek lazım. Amaç hastaların yaşlanma sürecini olabildiğince güzel görünerek geçirmelerini sağlamak” diyor.

Kaynak:kadınvekadın.com

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.