Göz altı morluklarınızı nasıl tedavi edebilirsiniz?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Göz altı morluklarınızdan şikayet mi ediyorsunuz? Genetik sebeplerin yanı sıra uykusuzluk, uzun müddet bilgisayar ekranına bakarak çalışma ve alkollü içki alımının da kapı araladığı morluklar, kısa müddette tedavi edilebiliyor. Dr. Emre Çiçek, göz altı morluklarının nasıl tedavi edilebileceğini şöyle açıklıyor:

“Göz altı morluklarının tedavisinde, şu anda dünyada mevcut 3 tane sistem vardır. Bunlar; göz altı peeling teknolojisi, göz altı ışık dolguları teknolojisi, göz altına uygulanan franksiyonel lazel teknolojileridir.

Dolgular ve lazer uygulamaları tek seansta tesirli olurken, göz altı peeling teknolojisi 15 gün arayla yapılan 4 seansta tesir göstermektedir. Göz altı peeling teknolojisi ve dolgu teknolojisi sonrasında gündelik işlerinizi aksatmazken, lazer rehabilitasyonu sonrasında takriben 5 gün, günlük işler aksatılabilir.

Bu teknolojilerin hepsiyle göz altı morluklarınızı çok başarılı bir şekilde tedavi ettirebilirsiniz.

Göz altı morluklarını önlemek için ise sigara ve içki kullanımının sınırlandırılmasını önermekteyiz. Bilhassa uyku problemi çeken insanların, uykusuzluk probleminin tedavi edilmesi ve düzenli uyku çekmeleri, bunun yanı sıra spor yapmaları gerekmektedir.

Göz altı morluğu olan insanlar, monitör ve televizyon karşısında fazla zaman geçirmemelidir. Günün belirli saatlerinde ekran olmayan karanlık yerlerde gözlerini dinlendirebilirler.”

 

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.