Google gözlüğüne yeni patent

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Google, Project Glass adını verdiği ilginç gözlükleri için ilginç bir patent daha aldı.

Geçtiğimiz Mayıs ayında Google tarafından doğrulanan Google gözlükleri, yani Project Google, teknolojinin yapabilecekleri konusunda insanları bir kez daha düşündürmüştü.

Bu yeni gözlük sahip olacağı ince ve şık tasarımının yanında, sağ göz camının üzerine yerleştirilmiş bir lens taşıyor. Temelde lens arkasında bulunan kamera ile etkileşimli çalışacak olan cihaz, artırılmış gerçeklik ile baktığınız her şey hakkında bilgileri gözünüzün önüne kadar getirecek. Şu ana kadar bu etkileyici cihaz hakkında hiçbir kötü yorum gelmemişken, son zamanlarda gözlüğün çalınması durumunda ne olacağı sıklıkla sorulan bir soru halindeydi.

Cevap çok geçmeden geldi zira Google, geçtiğimiz gün Project Google için yepyeni bir patente kavuştu. chip.com.tr’nin haberine göre hırsızlık önleme sistemi olarak lanse edilen patent, gözlüğe ani ve sert bir hareket yapıldığı anda devre dışı kalmasını sağlıyor. Aynı zamanda kullanıcısını tanıma özelliğiyle bezenen cihaz, bir yabancının gözünde çalışmayı tamamen reddediyor. Google tarafından alınması beklenen bir diğer patent ise benzeri durumlarda doğrudan polis ile etkileşime geçebilme özelliği…

 

Kaynak:hürriyet.com

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.