Gögüs nasıl büyütülür ? Meme Büyütme Yöntemleri

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Göğüsleriniz çok küçük, büyütmek istiyorsunuz. Ama çok kararsızsınız… Nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. Ameliyatla kalıcı çözüm mü olsun yoksa ameliyatsız dolgu maddesi ile mi büyütülsün. Ya da kendi yağlarınızla göğüsleriniz büyütülerek aynı seansta yağlarınızdan kurtulmak mı istersiniz? En doğrusu sizin için hangi yöntem, hangi doktora gitmem gerekli, hangi mevsimde yaptırmalıyım. Evet, yaz geliyor, deniz mevsimi. Karar vermenin tam zamanı…

Yağ Enjeksiyonu ile meme büyütme 

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme hastanın herhangi bir bölgesinden alınan yağ dokusunun meme dokusunun altına enjekte edilmesi ile gerçekleştirilmektedir. Enjekte edilen yağ kısa süre içinde erimekte ve operasyonun tekrarı gerekmektedir. Yağın erimesi bazı durumlarda bir göğüste fazla olurken diğer göğüste az olduğunda asimetrik görüntüler oluşmaktadır. Tekrar yağ enjeksiyonu yaptırmak gerekebilir. Ayrıca genelde meme dokusu gelişmemiş hastaların çoğu zayıf hastalardır ve bu hastalarda esasen yeterli yağ dokusu bulmak da imkânsızdır. Ve yağ enjeksiyonu ile ne kadar büyütme yapılacağı daha önceden belli olmamaktadır. Kişinin istediği ölçü; yağ enjeksiyonunda birebir yapılamamaktadır. Yağ enjeksiyonu meme büyütmede hiçbir zaman ilk seçenek olmamaktadır.

Ameliyatsız dolgu enjeksiyonu ile meme büyütme

Yeni nesil dolgu maddeleri daha önce kullanımda olan dolgu maddelerinden farklı olarak ameliyatsız meme büyütme, popo büyütme, bacak kalınlaştırma prosedürünün yüksek maliyetini bir miktar ortadan kaldırmıştır. Daha önceleri kullanılan dolgu maddeleri 1-2 sene içinde eriyebildiği gibi, asimetrik olarak eriyebildiği için çok fazla önermiyorduk. Ama aquafillingin 3-5 sene kalıcılığı olduğu için operasyondan korkan kişiler için farklı bir seçenek özelliği taşımaktadır.
İşlem lokal anestezi altında, yalnızca göğüs, kalça ya da bacak bölgesinin uyuşturulması ile yapılmaktadır. Genel olarak meme gelişmesi sorunlulukları, asimetriler, küçüklük, popo bölgesinde düzleşme, çarpık bacak düzeltilmesinde ve ilaveten daha önce geçirilmiş operasyonlardan kalan , liposuction çöküntülerinin düzeltilmesinde kullanılır.

Silikon ile meme büyütme

Silikon ameliyatı meme büyütmede en çok kullanılan yöntemdir. Hem doktorlar hem hastalar tarafından da en çok tercih edilen işlemlerden biridir.
Silikon modelleri damla ve yuvarlak olarak ikiye ayrılmaktadır. Yuvarlak protezler markasına göre moderate, high ve ultrahigh olarak çeşitli alt tipleri vardır. Yine damla dediğimiz anatomik protezlerin markasına göre dual protez, moderate plus biçiminde alt tipleri vardır. En doğru model hekim ile hastanın birlikte konuşup ölçü alarak karar verilmelidir.

Gögüs nasıl büyütülür ? Göğüs Büyütme Yöntemleri
Gögüs nasıl büyütülür ? Göğüs Büyütme Yöntemleri

Konulan silikonun biçimine göre çeşitleri:

– Yuvarlak
– Anatomik (damla)

Konulan silikonun yüzeyine göre çeşitleri:

– Düz yüzeyli
– Texture yüzeyli

Silikonun konulduğu giriş yerleri:

-Meme ucu
-Meme altı
-Koltukaltı
-Göbek deliği

Silikon (protezin) yerleştirildiği bölgeler:

– Meme dokusunun altı
– Kas dokusunun altı
-Fasya altı

Sonuçta meme büyütmede en doğru karar; doktorunuzla beraber karşılıklı görüşmeniz sonucu çıkan hem vücudunuza hem sağlığınıza en uygun olan tekniğin seçilmesi ile ortaya çıkar.

Op.Dr. Eser Aydoğdu / Mynet Kadın

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.