Göbeksiz erkek balkonsuz eve benzer mi?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

“Estetik Kadınlar İçindir” yani diğer bir değişle kadınların ilgi alanıdır, sözü en büyük yalandır.

Yıllar önce kadınların keşfettiği estetik aslında sadece onlara has bir olgu değildir. “Estetik Kadınlar İçindir” yani diğer bir değişle kadınların ilgi alanıdır, sözü en büyük yalandır. Gelişen sosyokültürel yapı ile erkekler görünümlerine daha bir dikkat eder hale gelmiştir.Tıptaki gelişmelerle insan ömrünün uzaması daha kaliteli ve estetik bir görüntü arayışı birbiri ile çokta uzak durumlar değil. Günümüzde kartvizitimiz aslında bir yerde yüzümüz ve bedenimiz… Bu nedenle erkekler de estetik uygulamalara sıcak bakıyor.

Meşhur atasözümüzdür: “Göbeksiz erkek balkonsuz eve benzer”. Artık bu olgu cidden değişiyor. Halk arasında erkekte “Türk Kası” denilen göbek tarihe karışıyor. Karışmalı da! Yağ stoklanması aslında fiziksel ve kimyasal olarak korkulacak bir şey. Hatta belli bir düzeyden sonraki hali bir hastalıktır. Şişmanlık ve büyük göbek sahibi olmak; özellikle diyabet ve kalp hastalıklarını tetiklediği; bel bölgesine yük bindirerek omurgaya ciddi zararlar verdiği tıbbi olarak bilinen bir durum. Bu nedenle mevcut yağ stoklanması uzun soluklu sağlıklı beslenme ve spora rağmen yok olmuyorsa cerrahi müdahale gerektirmekte.

Estetik Plastik Cerrahi alanında Türkiye’nin ve Bursa’nın önde gelen isimlerinden Prof. Dr. Mesut ÖZCAN “Günümüzde özellikle mesleki başarının genç ve dinamik bir görünümle özdeşleştiğini düşünen erkekler, estetik uygulamalara büyük ilgi göstermeye başladı. Konuyla ilgili liposuction, lazer lipoliz, lazer liposuction, karın germe, ameliyatsız bölgesel incelme yenilenme sürecinden geçmek isteyen erkeklerin en çok tercih ettiği uygulamalardır.” dedi.

Prof. Dr. Mesut Özcan uygulamalarla ilgili bilgilerini şu şekilde aktardı:
Liposuction (Yağ Emme)

Erkekte ideal vücut tipi; zayıf ve uzun aynı zamanda atletik görünüm, geniş omuz ve göğüs kafesi, düz bir karın ile dar kalça… Yaşa bağlı olarak erkeklerin vücudunda yağın stoklandığı bölgeler oldukça farklıdır. Erkek bu yağları ne kadar spor ve diyetle atmak istese de inatçı olabilmekteler. Erkeklerde işte bu inatçı bölgeler karın, bel, gıdı ve ensedir . Özellikle karın ve bel bölgesindeki yağ birikimlerini liposuction ile çözüme kavuşturmak mümkündür.

Lazer Lipoliz

Lazer Lipo yöntemi olarak da bilinen yöntemde lazer enerjisinin yağ dokusu içerisine bir fiberoptik aracılığıyla gönderilip; parçalanması ve hasarlanması esasına dayanır. Sadece cilt altında biriken yağı yok etmekle kalmaz aynı zamanda ciltteki kollajen üretimini artırarak cildin daha gergin ve genç görünmesini de sağlar.

Lazer Liposuction

Liposuction ile lazer lipoliz uygulamalarını kombine ederek tek seansta bölgesel inatçı yağlara karşı tatminkar sonuçlar alabilmek mümkün. Kombine estetik uygulama; belirli bölgelerinde ileri düzeyde yağ birikimi kişilerde uygundur. Lazer liposuction yöntemi ile yağlar kırılır ve vakum yöntemi ile kırılan yağlar alınır. Bu işlem de dokulara zarar verilmediği gibi oldukça iyi sonuçlar elde edilmektedir.

Karın Germe

Yıllar ile alınan verilen kilolar belli bir dönemden sonra karın elastikiyetinin bozulmasına deformasyonlara yol açar. Karın kasları gevşer ve sarkar. Karın germe operasyonu; gevşek olan karın kaslarının gerilerek toparlanması, sarkan deri ve yağ fazlalığının da alınarak düz bir karın elde etmeye yönelik yapılan girişimdir.

Ameliyatsız Bölgesel İncelme

Ameliyatsız bölgesel incelme ve zayıflamada kombine programlar, estetik ve sağlık sorunlarına beraber çözümler sunarak bölgesel yağlanma problemini büyük oranda giderebiliyor. Bölgesel incelme yöntemleri arasında kavitasyon, radyofrekans, triactive ve diyetisyen desteğini sayabiliriz. Kavitasyon planlama olarak yağ hücrelerini görür ve güçlü bir cihazdır. Vermiş olduğu ses dalgaları ile yağ hücrelerinin zarlarını parçalayarak; içerisindeki yağı eritmeye yönelik yapılan bir uygulamadır.

Radyofrekans radyo dalgalarıyla kolojen doku denilen, cildimizle ilgili bütün besin alışverişinin oksijenin bulunduğu dokuyu harekete geçirerek kan dolaşımını hızlandırıyor. Radyofrekans kavitasyonla kullanıldığında çok daha güzel sonuçlar alınıyor. Yağı erittikten sonra sarkan bölgelerdeki toparlanmayı gerçekleştiriyor. TriActive’de ritmik vakumlu masaj yoluyla derin dokularda kan dolaşımı ve lenf drenajı artar, ödem ve enflamasyon kaybolur ve derin dokuların oksijenasyonu ile kendini yenileme kabiliyeti artar.

Tüm aktardıklarımızın yanında diyetisyen desteğini mutlaka öneriyoruz. Kişinin vücut analizi çıkarıldıktan sonra kendisine uygun beslenme şekli diyetisyenimiz tarafından belirleniyor. Hafta bir takibe devam ediliyor.

More from the blog

Jel Tırnağın Artıları Ve Eksileri Nelerdir?

Jel tırnak son dönemlerde oldukça popüler hale gelen bir tırnak uygulaması işlemidir. Ellerin bakımlı ve bir o kadar hoş görünmesine neden olan en önemli...

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Hasar görmüş cilt ve yaralar için Galebe Onarıcı Krem

Üstün AR-GE gücü ile yeniliklerin öncüsü Uraw, Galebe Onarıcı Kremin özelleştirilmiş formülü ile hasar görmüş cilt ve yaralara çözüm olmaya hazır.  Vücudumuzdaki en büyük organ...

Kore Kozmetik Ürünleri Nelerdir?

Kore kozmetik ürünleri ilk olarak Güney Kore kadınlarının, ardından da tüm dünya kadınlarının memnuniyet duyarak kullandıkları cilt bakım güzellik ürünleridir. Pürüzsüz ve parlak ciltleri...