Göbek Yağlarınızı Bilimsel Yöntemlerle Kısa Zamanda Eritin

5.00 avg. rating (97% score) - 2 votes

Sağlıklı ve fit bir görünüme sahip olmak, sıcak yaz günlerinde sahillerde rahatça yürüyebilmek ve buna benzer pek çok şey için göbeğinizi ve nefesinizi içinizde tutmaktan çok sıkıldınız değil mi? Yıllardır ne yaptıysanız göbeğinizi bir türlü eritemediniz. Neredeyse sıkı karın kaslarına sahip olma hayalinizden vazgeçmek üzeresiniz. Ama durun, çünkü bilmediğiniz bir şey var; siz henüz sadece doğru yöntemi denemediniz. Bilimsel araştırmalar sonucu elde edilmiş bazı kolay metotlar sizi hep hayalini kurduğunuz bir göbeğe kavuşturacak.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  14 Günlük Sıfır Göbek Diyeti

MASUM DÜŞMAN; ŞEKER

zayiflamak-icin-sekeri-kesin

İşe en zor ama en olmaz ise olmazından başlayalım. Şeker ve şekerle tatlandırılmış bütün yiyecek, içeceklere veda edeceksiniz.  Bunun sebebi, şekerin yağa dönüşmesi gerçeği.  Vücudunuza giren şeker miktarı arttıkça karaciğeriniz bunların hepsini yağa çevirmek zorunda kalır. Ve bu da karın bölgesinde yağlanmaya yeşil ışık yakar. Tükettiğiniz şekerin sıvı hali bu tabloyu daha da kötüleştirir. Çare beslenme alışkanlığınızı şekerli yiyecek ve içecekler aleyhine tamamen değiştirmek. Şekerli yiyecekleri olabildiğince azaltıp ve şekerli içecekleri tamamen kesin.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Kalori yakan en eğlenceli yöntemler!

BİRAZ DAHA PROTEİN?

protein-1

Bir diğer yöntem bol protein tüketmek. Proteinler yapı taşlarındaki amino asitler gereği kilo verme konusunda önemli besinler. Bu mucize besinler metabolizmayı en az 80 kalori kadar hızlandırır ve tok tutucu özelliği sayesinde açlık krizlerinizi önler. İlave olarak bu yöntemle kaybettiğiniz kiloyu geri almazsınız.  Danimarka’da yapılan bir araştırma, hayvansal proteinler sayesinde karın bölgesinde daha az yağ toplandığını, ancak bunun en önemli şartının günlük kalorinin yüzde 25-30’un proteinden gelmesi olduğunu söylüyor. Bu da demek oluyor ki marketlerde hazır işlenmiş ürünler yerine yumurta, balık, et, kümes hayvanları ve süt ürünlerini reyonlarına gitmeyi alışkanlık edinmelisiniz.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Göbek eritmek için bu besinleri yiyin!

KARBONHİDRAT ZARARLISI

karbonhidratlar
Tüm bunların yanında vücudumuzdaki yağların en büyük sebebi olan karbonhidratları unutmamalı. Karbonhidratların beslenme düzeninizdeki yerini azaltın, bunu yaparak iştahınızı da azaltıyor olacaksınız.  Zira araştırmalar düşük karbonhidrat diyetinin başka yöntemlere göre en az 3 kat fazla kilo kaybına neden olduğunu söylüyor.  Bunun için beyaz ekmek, beyaz un vb. gibi rafine karbonhidratları kesmeniz yeterli.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Sağlıklı kilo vermek için en iyi 4 karbonhidrat
EN DİYET LİFLER, SUDA ERİYEN LİFLER

Lifli Besinler

Diyet lifli gıdaları daha önce hiç duydunuz mu bilmiyoruz ama bir an önce öğrenmenizde fayda olduğuna eminiz. Diyet lifleri bazı gıdalarda bulunan sihirli lifler olarak tanımlayabiliriz.  Bunların arasında kilo vermede etkin olanı ‘yapışkan lifler’, nam-ı diğer suda eriyen lifler.  Bu lifler sindirimi yavaşlatarak kişiyi çok daha uzun süre tok tutuyor.  Bilim bize günde 10 gram suda çözünür lif yemenin karın bölgesindeki yağların yüzde 3,7 oranında azalttığını hali hazırda kanıtladı zaten.  Geriye sizin suda eriyen liflerden oluşan besinleri beslenme alışkanlığına eklemeniz kalıyor.

  • Kuru erik, armut ve narenciye (portakal, greyfurt..) gibi meyveler yüksek oranda çözünür lif içerir.
  • Sarı veya yeşil mercimek, fasulye, nohut gibi baklagiller günlük besin lifi kaynağı olarak kullanılabilir.
  • Suda çözünen lif içeren sebze listesi çok geniş olmasa da brokoli, Brüksel lahanası, havuç gibi lifli sebzeler kalp ve sindirim sistemi için iyi sebzeler arasında yer gösterilmektedir.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  Ebru Şallı’nın göbek eritme diyeti
HAREKETSİZ BİR KARIN KASI DÜŞÜNÜLEMEZ

5 adımda hızlı göbek eritme egzersizleri - Crunch
5 adımda hızlı göbek eritme egzersizleri – CrunchEn çok yapılan hata karın kaslarını eritmek için mekik çekmek, zira bölgesel zayıflama hareketi maalesef kocaman bir balon. Bunun yerine aerobik, koşu, yüzme ya da yürüme gibi aktif sporlar göbeği eritmek için daha etkili. Üstelik bilim bu tip egzersizlerin kilo verdikten sonra göbek bölgesinde tekrar yağ toplanmasına engel olduğunu söylüyor.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  Göbek eritme hareketleri (4 Haftalık Antrenman)

YEDİĞİNİZ İÇTİĞİNİZ SİZİN OLSUN AMA MUTLAKA NE YEDİĞİNİZİ BİLİN

gobel-eriten-3

Yemekleri iştah açıcı olup olmamalarına ya da sevip sevmediğinize göre değil içerdikleri kalori, yağ ve şeker miktarına göre tüketin. Haftalık aylık ya da günlük olarak yediğiniz yemekleri not tutmayı ve bunların içeriklerini takip etmeyi bir alışkanlık haline getirin. Yaşınız, boyunuz ve kilo durumuza göre günlük almanız gereken kalori miktarını belirledikten sonra, gün içinde tüketeceğiniz besinleri içerdiği yağ, şeker, karbonhidrat ve protein miktarına göre seçerek yemeniz gereken öğünler hazırlayın.

More from the blog

XL-S Ürünleri ve Taylan Kümeli’nin Programı ile Bir Dönüşüm Hikayesi

                                              Kendisini ve...

Diyet Nedir? Diyetin Faydaları Nelerdir? En Hızlı Zayıflatan Diyetler

Obezite, çağımızın en bulaşıcı hastalıklarından birisi ve tek çözümü şüphesiz ki diyet. Siz değerli okuyucularımıza diyet ile alakalı olarak en kapsamlı bilgileri sunmak istiyoruz.

Protein Diyeti Nedir? Protein Diyeti ile Hızlı ve Sağlıklı Zayıflama

Ülkemizde ki kadınların da son dönemde sıklık ile kullandıkları protein diyeti ile 3 günde 3 kilo vermek mümkün hale geliyor. Ülkemizde özellikle obezite oranları...

Soğan Kürü Nedir? Faydaları Nelerdir? Soğan Kürü ile Zayıflama

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun her fırsatta üzerinde durduğu seçeneklerden birisi olan soğan kürü hakkında bilgiler sunacağız. Bildiğimiz gibi vücudumuzun ihtiyaç duyduğu birçok farklı vitamin...