Göbek yağlarının erimemesinin sebepleri!

2.33 avg. rating (58% score) - 3 votes

Yanlış yağları tüketmek ve bilinçsizce yemek göbeğinizdeki yağlanmanın suçlusu olabilir.

Vücudumuz her yağ tipine aynı reaksiyonu göstermez. Et ve süt ürünlerindeki doymuş yağların tüketimi iç organların yağlanmasında pay sahibi.

Diğer yandan , avokado ve zeytinde bulunan tekli doymamış yağlar ve çoklu doymamış yağların bazıları ( omega-3 gibi) vücuttaki iltihaplanmaları yatıştırıcı özelliğe sahip.

Bu yağların belirli oranlarda tüketilmesi vücudunuz için yararlı olabilir. Fakat her türlü yağın fazla miktarda tüketilmesi kilo artışına yol açar.

Projelerin son teslim tarihleri, faturalar, yaramaz çocuklar ve iş … Stres kaynağınız ne olursa olsun başedemeyeceğiniz gerginlik ve stres fazla kilolarınızdan kurtulmanızı zorlaştırıyor.

Bunun nedeni yalnızca stresliyken yediğiniz kalorili aburcuburlar ve yemekler değil. Kendinizi rahatlatmak adına tükettiğiniz kalorili yiyeceklere ek olarak, vücudunuzun stres anında salgıladığı kortizol hormonu da vücudunuzda bulunan yağ oranını arttırabilir. Yağ hücrelerinin genişlemesine neden olan yüksek kortizol seviyesinin iç organların yağlanmasına neden olduğu bilimsel bulgular arasında.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.