Göbek Yağlarını Eritmeniz için Egzersiz Önerileri

tarafından
554
Göbek Yağlarını Eritmeniz için Egzersiz Önerileri
5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Bugün kadınlar için hayati önem taşıyan konulardan birisi olan göbek yağlarını eritme egzersizleri ile alakalı olarak bilgiler sunacak ve elimizden gelen en geniş kapsamlı bilgileri sizlere sunarak fikir edinmenizi sağlayacağız. Türkiye genelinde özellikle göbek kaslarına önem veren kadınların rakamsal artışı çok ciddi anlamda dikkatleri üzerine çekiyor.

Yağ yakan egzersiz hareketleri, internet sitelerinde birçok farklı şekilde karşımıza çıkabilir. Ancak her ne olursa olsun dikkat çeken diğer detaylardan birisi de doğru hareketleri uygulayarak kısa zaman içerisinde ciddi anlamda diri bir vücuda sahip olmak olacak. Yağ yakan egzersiz hareketleri ile alakalı olarak sizlere birkaç önemli bilgi vermek istiyoruz.

Yarım Mekik Hareketi

Karının tüm kısımlarını en ince ayrıntısına kadar hareket ettirmeyi başaran bu hareket gün içerisinde 4 kere 3 set 10 – 12 arası olacak şekilde yapılmalıdır. Bu sayede karın bölgenizdeki yağlar çok daha çabuk şekilde yakılacaktır.

Bisiklet Egzersizi

Bisiklet normlarını dikkate alarak yapmanız gereken bu hareket, bel kısmını ve bacak kısımlarını da en iyi şekilde çalıştırır. Günde 3 set olacak şekilde 12 tekrar olacak şekilde yapmak son derece ciddi fayda sağlayacaktır.

Bacak ile Çember Çizme

Yine bacak, bel ve karın kısımlarını enine boyuna çalıştıran son derece geniş kapsamlı bir seçenek olarak dikkat çeken bu hareket, karın kaslarınızın harekete geçmesine yardımcı hareketler arasında yer alıyor. Her iki bacak için bir set 10 tekrar.

Kalça Kaldırma

Bel kısmının harekete geçmesi için ve karın kaslarının ciddi anlamda gerilmesi için olmazsa olmaz seçeneklerden birisi olarak dikkat çekiyor. Oldukça zor bir hareket olduğundan dolayı 2 set 4 tekrar yeterli olacaktır.

Plank

Yine en önemli egzersiz hareketlerinden birisi olarak dikkat çeker. Vücudun genelini aktif bir şekilde çalıştırır ve yağ yakımını ciddi anlamda hızlandırır. Damarlardaki kan akışının belirgin şekilde hızlanmasına da yardımcı olur. Bu hareketi 2 ay boyunda günde iki kere 2 dakika olacak şekilde uygulamalısınız.

Sandalye Pozisyonu

Vücut geneli için yine en mükemmel seçeneklerden birisi olarak dikkat çeken bu egzersiz ile bacakların üst kısmı, alt kısmı, karın ve bel bölgesi ve kolların üst kısmı çok ciddi anlamda hareketli hale gelerek muazzam bir görünümü sizlere sunar. Günde 2 olacak şekilde her set için 15 tekrar bu anlamda istediğiniz sonuçları kısa süre içerisinde elde etmenizi sağlar.