Göbek yağlarını eriten egzersizler

gobek-eritme
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Vücutta forma girmesi en zor olan karın bölgesinin yağlanması kadınların kafasını kurcalayan sorunlardan biridir.

Mekik hareketi yapmadan dümdüz bir karına nasıl sahip olunur?

Şınav

  • Şınav pozisyonuna gelin ve karın kaslarınızı sıkın.
  • Sol bacağınızı bükün ve sol dizinizi karnınızın altından sağ omzunuza doğru çekin. Başlangıç pozisyonuna dönün ve aynı hareketi diğer bacağınızla da yapın. 20 kere tekrarlayın.

Dönerek mekik

  • Dizleriniz bükük, ellerinizi birbirine kenetlemiş durumda ileriye doğru uzatarak yere oturun. Sırtınız yerle 45 derece Açı yapacak şekilde geriye doğru eğilin ve karın kaslarınızı sıkın.
  • Karın kaslarınızı sıktığınızdan emin olun ve iki yana doğru dönün. 20 kere tekrarlayın.

 

Dumbell ile sıkılaşma

  • Dört kiloluk bir ağırlığı iki elinizle tutarak, dizden büktüğünüz sağ Ayak bileğinizin önüne kadar getirin.
  • Karın kaslarınız sıkı ve kollarınız gergin bir şekilde, vücudunuzu sola doğru döndürerek, ağırlığı kaldırın. Başlangıç pozisyonuna dönün ve hareketi aynı tarafta 10 kere tekrar edin. Bu, hem kol hem de karın kaslarınızı çalıştıracak.

Top ile çalışma

Bir minderin üzerinde, ellerinizi egzersiz topunun üzerine koyarak, kollarınızı gergin tutun. Avuç içlerinizin birbirinden en fazla 10 santimetre uzak olmasına dikkat edin. Poponuz hafif çıkık, sırtınız ise mümkün olduğunca dik olmalı. Gücünüzü topun üzerinde yoğunlaştırın ve dengenizi egzersiz boyunca kaybetmemeye çalışın.
Karın kaslarınızı sıkın ve vücudunuzun yere paralel olacak şekilde kollarınızın ön kısmıyla topa baskı uygulayın ardından topu ileri doğru itin. Başlangıçta zorlanabilirsiniz ama dengenizi sağladıktan sonra bu hareketi yapmanız özellikle karın kaslarınızın çalışmasını sağlayacak. Bu hareketi sadece 10 kere tekrarlayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.