Göbek Yağlarından Kurtulmak için Kolay Egzersizler

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Göbek Yağlarından Kurtulmak için yapmanız gereken bu basit ve  temel göbek eritme egzersizlerini evinizde uygulamanız.

Hem erkeklerin hem kadınların bitmek bilmeyen kabusu göbek ve göbek çevresi yağları. Pek çok kişi için bazen bir ömür süren bu sorununun çözümü, doğru odaklanma ve düzenli egzersizler ile mümkün. Göbek egzersizi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Bunlardan en önemlisi doğru nefes alış veriş. Eğer göbek egzersizleri esnasında doğru hareketleri yapmazsanız, vücudunuz bu yanlış nefes alıp verme sonucu istediğinizin tam tersi bir görünüm alır.

İşte bu noktaya dikkat ederek yapacağınız basit ve etkili göbek eritme hareketleri.

Basit Göbek Eritme Egzersizleri

 

bacak-esnetme-egzersizi

Bacaklar ile Esneme

Göbek Eritme Egzersizleri yaparken ilk hareket olarak, eller yanda olacak şekilde, avuç içlerinizi yere yapıştırarak, sırtınızın üzerine yatın. Daha sonra sol dizinizi kırarak sağ bacağınızı dik olacak şekilde kaldırın. Sağ bacak 90 derece kaldırılmış olmalı. Sağ bacağınızın diz kısmını, iki elinizle tutup, sol bacağınızı da 45 derece kaldırın ve bilhassa kıvrılmamasına özen gösterin. Bu pozisyonu doğru bir biçimde yaptığınıza emin olduktan sonra, 8 defa öne doğru esneyin. Sonra aynı hareketi bacak değiştirerek yine 8 defa tekrarlayın.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  Göbek eritme hareketleri (4 Haftalık Antrenman)

yarim-mekik

Yarım Mekik

İlk hareketi 8 defa tekrarladıktan sonra, ellerinizi ensenizde birleştirmek suretiyle arkaya doğru uzanın, bu esnada dizler 45 derece bükülü, ayak tabanlarınız yere tam basar şekilde olmalı. Bu halde iken göbeğinizden güç alarak dizlerinize doğru mekik hareketi yapın. Burada en önemli husus vücudunuzu yerden kaldırırken kullanacağınız gücü boyundan değil karın kaslarınızdan almanız. Sırtınızı yerden kaldırırken nefes verip yatarken nefes almak da diğer önemli nokta. Bu hareketi 3 set ve 8 tekrar şeklinde uygulayabilirsiniz. Hareketi bacaklarınızı baldırlarınızdan kavrayarak doğrulup 4 saniye boyunca o şekilde bekleyerek bitirin.  Bu esnada yanan karın kaslarınız size doğru yolda olduğunuzu haber verecektir.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: 15 dakikalık egzersizle evde zayıflama

yarim-bisiklet-hareketi

Yarım Bisiklet Hareketi

İlk iki pozisyonda olduğu gibi uzanın. Dizlerinizi kıvırarak ve ellerinizi ensenizde birleştirin. Nefes vererek karnınızdan güç alın ve sırtınızı yerden kaldırın, sağ dirseğinizi sol dizinize değdirin ve nefes alarak tekrar yatın. Bu hareketi 8 defa tekrarlayın. Ve aynı hareketi ters bir biçimde yine 8 kez tekrarlayın. Bacaklarınızı parmak uçlarınız havayı gösterir konumda olacak şekilde doksan derece havaya dikmek suretiyle 8 kez kalçanızı yerden kaldırıp indirerek hareketi tamamlayın.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  14 Günlük Sıfır Göbek Diyeti

kopru-hareketi

 Yarım köprü hareketi

Omurganız dik olacak şekilde sırt üstü yere uzanın, ayaklarınızı birleştirip bacaklarınızı ileri uzatın. Kollarınızı göğüs hizasında kaldırarak, kendinizi oturur pozisyona alın, bu esnada avuç içleriniz ileriye baksın. Sırtınızı yerden kaldırırken omurga dikliğini bozmamaya özen gösterin. Hareket sırasında karnınızı içeriye çekip ve nefes vererek oturacaksınız. Bu hareketi 4 kez tekrarlayabilirsiniz. Kaslar güçlendikçe hareketi arttırın. Sonra kaslarınız soğumadan sırt üstü yatın dizler bükülü ve ayak tabanları yerde olacak. Göbeğinizi içeri çekin ve kalçanızı yarım köprü olacak şekilde havaya kaldırıp nefes verin. 30 saniye böyle kaldıktan sonra, önce sol daha sonra sağ bacağınızı ileri uzatın. 4’er defa yapıp bitirin.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  Düz karın için 7 yoga duruşu

plank-pozisyonu

Şınav Pozisyonu

Dirsekleri omuz hizasında açın,  ellerinizin parmakları birbirine kenetli, yüzükoyun şınav pozisyonu alın, vücudunuzun dümdüz olsun ve dirsekleriniz yere temas etsin. Göbeğiniz de içeri çekilmiş olmalıdır. Bu şekilde 20 saniye durun ve bunu 3kez tekrarlayın. Sonra adeta bir sandalyede otururmuş gibi yaparak yerde sırt üstü uzanın. Elleriniz ensede olacak biçimde ayaklarınızın ve bacaklarınızın konumunu bozmadan, başınızı ve sırtınızı doğrultun. 16 kez tekrarlanacak. Sonra pozisyonu hiç bozmadan kuyruk sokumunuz hafifçe havaya kalkacak şekilde, dizlerinizi göğsünüze kadar çekin ve yavaş yavaş eski konumunuza dönün. Bu arada mutlaka nefes alış verişine dikkat edin. Bu hareket için 12 tekrar önerilir.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  Ebru Şallı’nın göbek eritme diyeti

More from the blog

Göbek Eritme Egzersizleri ve Beslenme Yöntemleri

Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte göbek eritme egzersizleri ve beslenme yöntemleri konusunda ciddi araştırmalar yapan bayan okuyucularımızı aydınlatmak istiyoruz.

Güç ve Esneklik için Plates Hareketleri

Bugün ki makalemizde siz değerli okuyucularımız ile birlikte güç ve esneklik için plates hareketleri ile alakalı olarak bilgileri sizlere sunacağız. Her geçen gün büyüyen...

Lohusa Dönemi için Faydalı Egzersiz Hareketleri

Bugün ki makalemizde kadınlar için çok faydalı olacağına inandığımız lohusa dönemi için faydalı egzersiz hareketleri üzerinde duracağız. Türkiye genelinde hamilelik sonrası süreç, kadınlar için...

Bel ve Sırt Ağrılarından Kurtulmanızı Sağlayacak Yoga Hareketleri

Son dönemlerde kadınların özellikle en çok sıkıntı yaşadıkları konulardan birisi olan bel ve sırt ağrıları, kısa bir zaman dilimi içerisinde internet ortamında da en...