Göbek Yağları ile Vedalaşın

İnterval Antrenmanı - Göbek Yağlarını Eritmek İçin İpuçları
İnterval Antrenmanı - Göbek Yağlarını Eritmek İçin İpuçları
5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

kardiyo-göbek

Göbek yağları ve eritmek her zaman bir sorun olmuştur. Antrenmanlarını daha kısa ama verimli hale getirerek göbek yağlarından bir an önce kurtulabilirsiniz.

Göbek yağlarından kurtulmak için sadece karın kaslarını çalıştırman yetmez; aynı zamanda antrenman programına kalorileri yakacak kardiyo çalışmaları da eklemelisin. Kardiyo çalışmalarında ise interval antrenmana yüklenmen gereklidir.

International Journal of Obesity’de yayımlanan bir araştırma, sabit bir hızla 40 dakika boyunca bisiklet çalışması yapan bir kadının, 8 saniyelik sprintler ve 12 saniyelik yavaş tempodan oluşan 20 dakikalık bir bisiklet çalışması yapan bir kadına oranla göbek yağlarından çok daha yavaş kurtulduğunu ortaya koydu. 40 dakikalık sabit tempolu kardiyo çalışması yapan kadın, interval antrenman uygulayan kadına göre göbek yağlarından 15 hafta daha geç kurtulabildi. Yani, çalışmanın süresinden çok nasıl çalışıldığının daha önemli olduğu ortaya konuldu.

İnterval çalışmayı, dilediğin egzersiz veya aktivite ile bütünleştirmen mümkün. Bu konuda sana sunulabilecek 3 öneri ise şöyle:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.