Karın Eritmek için En Etkili 3 Hareket

Günde 20 dakikalı egzersizlerle fit bit görünüme ve sert karın kaslarına sahip olmak istiyorsanız işte göbek ve karın eritmek için en etkili 3 hareket...

3.00 avg. rating (70% score) - 2 votes

Her insan beslenme şekline ve vücut tipine göre kilo alır. Alınan kilolarla birlikte yakılamayan kaloriler yağ olarak birikir. Bu birikme merkezleri vücut tiplerine göre değişse de ağırlıklı olarak göbek ve bel çevresinde yoğunlaşır. Bu bölgeler zor eriyen bölgeler olarak bilinir ve en problemli bölgeler olur. Bu konuda yapılan en büyük hata ise sadece yaz aylarında göbek eritmeye çalışmak ve daha sonra bu çabadan vazgeçmektir. Oysa fit bir vücuda sahip olmak için önemli birkaç nokta ve yapılacak basit egzersizlerin, yıl boyu tekrarlanarak bir yaşam biçimi haline getirilmesi en basit kural. Üstelik bu kalıcı formda göbek için günde 20 dakika yeterli olacak. Aşağıda size vereceğimiz hareketleri setler halinde uygulayabilir ve giderek arttırabilirsiniz. Böylece sert karın kasları ve formda bir göbek hayal olmaktan çıkacak.

Hareketlere geçmeden önce bu konuda yayınladığımız Ebru Şallı’nın göbek eritme diyeti başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ediyoruz.

İşte göbek yağlarından kurtulmak, karın eritmek için en etkili 3 hareket…

Kalça Hareketi


Topuklarınız havada kalacak şekilde sırt üstü uzanıp, bacaklarınızı 90 derece dik konumda havaya kaldırın. Nefesinize yoğunlaşarak kalçanızı yerden 15 cm havaya kaldırın ve yavaşça indirin. Bu hareketi 15-20 defa tekrarlayın.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  Göbek eritme hareketleri (4 Haftalık Antrenman)

Diğer hareketler için lütfen aşağıda yer alan numaralandırılmış sayfalardan ilerleyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.