Göbek Eritme ve Göbek Çevresini İnceltme Egzersizleri

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Göbek ve göbek çevresindeki, göbek simidi de denilen yağları yakmak, pek çok insan için bir kâbus gibi. Bu kâbustan kurtulmak aslında o kadar da zor değil. Birazdan önereceğimiz göbek eritme ve Göbek Çevresini İnceltme egzersizlerini programlı bir şekilde yaparak formda bir göbeğe kavuşabilirsiniz.

Not; her bir egzersizi 20 kez yapacak ve 2-3 set tekrarlayacaksınız.

Yan Mekik

yan-plank
İlk egzersiz için sola doğru yan yatar vaziyette yere uzanın.  Sol dirseğiniz sıkıca yere temas edecek şekilde vücudunuzu yerden kaldırın.  Bu pozisyonda sağ bacağınızı bükmeden 10-12 kez arası yukarı kaldırın ve tekrar yere, sol bacağınızın üzerine getirin, sağ eliniz kalça üzerinde olabilir. Hareketi daha kolaylaştırmak isterseniz sağ dizinizi bükerek yere dayayabilir ya da kalçanızı yere indirebilirsiniz.  Aynı hareketin tersini diğer taraf içinde uygulayın.


Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  14 Günlük Sıfır Göbek Diyeti


Dünyanın Çevresi Hareketi

2.hareket
Bu hareket için yere sırt üstü uzanarak ayaklarınızı 45 derece havaya kaldırın. Havaya kaldırdığınız bacaklarınızı, birbirine bitişik şekilde tutarak, dizlerinizi bükmeden ve karın kaslarınızdan güç alarak havada daire oluşturacak şekilde döndürün.  Tıpkı havaya hayali bir dünya çizer gibi. Hareketi önce sağdan ve sonra soldan döndürme şeklinde 12’şer kez uygulayın. Destek için kollarınızı yana açabilir veya yukarıya uzatabilirsiniz.


Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Tembeller için en kolay kilo verme yöntemleri


 

Bot Pozisyonu

3.hareket

Kalça kemiğinizin üzerine oturun. Kollarınızı yere paralel olacak şekilde dirsekleri bükmeden öne doğru uzatın. Ayaklarınızı da yerden kaldırın ( düz tutabilir yahut bükebilirsiniz )  İleriye doğru uzattığınız ellerinizi avuçlarınız kavuşacak şekilde birleştirin ve bir sağa bir sola doğru kürek çeker gibi hareket ettirerek vücudunuzu da aynı yana doğru bükün. Her iki tarafa da 12’şer kez yapacaksınız.


Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  Göbek eritme hareketleri (4 Haftalık Antrenman)


 

Bacak çaprazlama

capraz-bacak-hareketi

Dünyanın çevresinde hareketinde olduğu gibi bir pozisyon alarak bacaklarınızı havaya kaldırın.  Ve bacaklarınızı havada çaprazlayın. Her iki taraf için 12 şer kez tekrarlanacak.


Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  Ebru Şallı’nın göbek eritme diyeti


 

Dört Kollu Yüksek Duruş

plank-pose

Bu defa yüzünüzü yere doğru döndürün ve vücudunuzu ellerinizin üzerinde havaya kaldırın. Bu esnada ayak parmak uçlarınız yere sıkıca basıyor olsun, dirsekleriniz ve dizleriniz gergin, avuç içlerinizle de yeri sıkıca kavrayın. Pozisyonu tam olarak aldıktan sonra, sağ ayağınızı dizinizi bükerek dıştan getirip sağ dirseğinize değdirin ve tekrar eski haline getirin. Sonra aynı hareketi sol ayağınız için de tekrarlayın.  Bu esnada vücudunuzu da hareket eden yana doğru hafifçe döndürebilirsiniz.


Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Basen eritmek için 3 basit hareket


Bacaklar havaya

son5.hareket
Sırt üstü uzanıp yerden 45 derecelik açı ile bacaklarınızı havaya doğru uzatın.  Aynı anda gövdenizi de yarım kaldırarak bacaklarınızı yere doğru indirip yere değmeden tekrar kaldırın. Bu hareketi10 defa tekrarladıktan hemen sonra duruşunuzu bozmadan havadaki ayaklarınızı dıştan içe ve içten dışa10 ar kez çevirin. Hareket esnasında karın kaslarınızın yandığını hissedeceksiniz.


Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  Bikini diyeti ile kısa sürede zayıflayın

More from the blog

Göbek Eritme Egzersizleri ve Beslenme Yöntemleri

Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte göbek eritme egzersizleri ve beslenme yöntemleri konusunda ciddi araştırmalar yapan bayan okuyucularımızı aydınlatmak istiyoruz.

Güç ve Esneklik için Plates Hareketleri

Bugün ki makalemizde siz değerli okuyucularımız ile birlikte güç ve esneklik için plates hareketleri ile alakalı olarak bilgileri sizlere sunacağız. Her geçen gün büyüyen...

Lohusa Dönemi için Faydalı Egzersiz Hareketleri

Bugün ki makalemizde kadınlar için çok faydalı olacağına inandığımız lohusa dönemi için faydalı egzersiz hareketleri üzerinde duracağız. Türkiye genelinde hamilelik sonrası süreç, kadınlar için...

Bel ve Sırt Ağrılarından Kurtulmanızı Sağlayacak Yoga Hareketleri

Son dönemlerde kadınların özellikle en çok sıkıntı yaşadıkları konulardan birisi olan bel ve sırt ağrıları, kısa bir zaman dilimi içerisinde internet ortamında da en...