Göbek Eritme ve Beslenme İlişkisi

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Yaz günlerinde formda bir görüntü sahibi olabilmek için en çok üzerinde durduğumuz vücut problemi göbek yağlarıdır. Vücudumuzun en zor eriyen ve forma giren bölgesi olan göbek kasları ve çevresi için sadece egzersiz yapmak yeterli olmuyor. Göbek yağlarını eritmek için aynı zamanda, beslenme alışkanlıklarının düzenlenmesi ve gözden geçirilmesi şart. Sağlıklı ve formda bir göbek için yediğiniz besinlere özen gösterilmeli. Egzersizle birlikte, beslenme konusun belli noktalara dikkat edildiği takdirde, birkaç hafta içinde dümdüz bir göbeğe sahip olunması işten bile değil. Bizden yazması, uygulaması size kalıyor.

İşte Göbek eritme ve beslenme arasındaki ilişki hakkında bilmeniz gerekenler.

Öğünlerinizi Düzenleyin

Günde en az 3 öğün yemeye özen gösterin. Bu öğünler içinde kahvaltıya ayrı yer ayırmanız gerekiyor. Kahvaltıyı sınırsız, öğle yemeğini oldukça sıkı, akşam yemeğini ise adeta yarı aç kalarak tamamlayın. Ara öğünler de ise bol bol meyve ve sebze tüketin.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  14 Günlük Sıfır Göbek Diyeti

Acıkmadan Yemek Yemeği Alışkanlık Edinin

Bu yazacağımız şey kulağınıza küpe olsun; yemek için kesinlikle acıkmayı beklemeyin. Her zaman hatırlamanız gerek husus, çok acıkmanın çok yemeyi de beraberinde getireceği olmalı. Az ve sık yemeği bir alışkanlık haline getirirseniz göbek çevrenizdeki yağlanma miktarı giderek azalmaya başlayacaktır. Bu, aynı zamanda sağlık açısından da büyük önem taşır. Lokmalarınız küçük olsun. Küçük lokmaları iyi çiğneyerek yutun.

Haberimizde ilerlemek için aşağıda yer alan numaralandırılmış sayfalardan ilerleyin.

More from the blog

XL-S Ürünleri ve Taylan Kümeli’nin Programı ile Bir Dönüşüm Hikayesi

                                              Kendisini ve...

Diyet Nedir? Diyetin Faydaları Nelerdir? En Hızlı Zayıflatan Diyetler

Obezite, çağımızın en bulaşıcı hastalıklarından birisi ve tek çözümü şüphesiz ki diyet. Siz değerli okuyucularımıza diyet ile alakalı olarak en kapsamlı bilgileri sunmak istiyoruz.

Protein Diyeti Nedir? Protein Diyeti ile Hızlı ve Sağlıklı Zayıflama

Ülkemizde ki kadınların da son dönemde sıklık ile kullandıkları protein diyeti ile 3 günde 3 kilo vermek mümkün hale geliyor. Ülkemizde özellikle obezite oranları...

Soğan Kürü Nedir? Faydaları Nelerdir? Soğan Kürü ile Zayıflama

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun her fırsatta üzerinde durduğu seçeneklerden birisi olan soğan kürü hakkında bilgiler sunacağız. Bildiğimiz gibi vücudumuzun ihtiyaç duyduğu birçok farklı vitamin...