Göbek eritme hareketleri

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Bu göbek eritme hareketleri ile karnınızdaki çıkıntıdan kurtularak sıkı ve düz bir karın hayalinizi gerçekleştirmeniz mümkün.

Karnınızdaki çıkıntıdan kurtulmak ve sıkı bir karna sahip olmak istiyorsanız bu göbek eritme hareketlerini uygulamalısınız.

Düz ve sıkı bir karna sahip olmak herkesin hayali. Bunun için yediklerinize dikkat etmenin yanı sıra bazı egzersizleri de uygulamanız gerekiyor.

1. hareket: Swiss ball abdominal crunch
Bel çukurunuz topa değecek şekilde topun üzerine uzanın. Ellerinizi arkada birleştirip tam başınızın arkasını destekleyecek şekilde koyun, nefes vererek gövdenizi yukarıya kaldırın. Ve nefes alarak tekrar ilk pozisyonunuza gelin.

Hareketi uygularken topu olabildiğince sabit tutmaya çalışın.

Göbek Eritme Hareketleri 1
Göbek Eritme Hareketleri 1

2. hareket: Vertical leg crunch
Yere düz bir şekilde uzanın ve bacaklarınızı mümkün olabildiğince düz bir şekilde yukarı kaldırın. Ellerinizi arkada birleştirip tam başınızın arkasını destekleyecek şekilde koyun. Nefes vererek kürek kemiklerinizin yerle bağlantısını bozacak şekilde gövdenizi yukarı kaldırın ve tekrar ilk pozisyonunuza geri dönün.

Hareketi uygularken çenenizi gövdenize yakınlaştırmamaya dikkat edin.

Göbek Eritme Hareketleri 2
Göbek Eritme Hareketleri 2

3. hareket: Plank
Yüz üstü yere düz bir şekilde uzanın. Dirseklerinizi 90 derecelik bir açı oluşturacak şekilde bükerek yere koyun. Avuç içleriniz yerde açık ya da yumruk şeklinde yerle temasta olabilir. Vücudunuzu düz bir çizgi şeklinde ayak parmak uçlarınızdan destek alarak yukarı kaldırın.

Kalça, sırt ve boynunuzun düz bir çizgi şeklinde olması bu harekette çok önemli. Hareketi uygularken olabildiğince sabit kalmaya ve kıpırdamamaya çalışın.

Hareketi biraz daha zorlaştırmak isterseniz bir ayağınızı yukarı kaldırın ve bir süre sonra da diğer ayağınızı kaldırın. 20-30 saniye uygulayıp dinledikten sonra tekrar uygulayabilirsiniz.

Göbek Eritme Hareketleri 3
Göbek Eritme Hareketleri 3

4. hareket: Seated oblique twists
Bu hareketi jimnastik topu ya da dumbell (ağırlık) yardımıyla yapabilirsiniz.

Yere oturun ve topu gövdenizin 20-25 cm önünde tutun.
Ayaklarınızı yerden kaldırın. Bu pozisyonda kalın ve gövdenizi hareket ettirerek topu sağ ve sol tarafa döndürün.

Vücudunuzun üst bölgesinin 45 derecelik bir açı almasına özen gösterin.

Göbek Eritme Hareketleri 4
Göbek Eritme Hareketleri 4

5. hareket: Nose-to-knee crunch
Ellerinizi topun üzerine koyun, parmak uçlarınızda yükselerek sağ dizinizi karnınıza doğru çekin. Tekrar ilk pozisyonunuza gelip bu defa sol dizinizi karnınıza doğru çekin. Bu şekilde devam edin.

Hareketi uygularken olabildiğince topu sabit tutmaya çalışın. Bu 5 hareket karnınızın daha sıkı ve kuvvetli olmasını sağlayacaktır.

Göbek Eritme Hareketleri 5
Göbek Eritme Hareketleri 5

Unutmayın!
Hedefiniz karın kaslarınızın üzerindeki yağ tabakasından kurtularak düz bir karna sahip olmaksa bu 5 hareketin dışında muhakkak haftada en az 3-4 gün uygulayacağınız bir egzersiz programına sahip olmanız gerekir.

More from the blog

En Leziz Detoks Çorbası Tarifleri İle Hafiflemeye Hazır Mısın?

Vücudundaki toksinlerden arınmanın çok kolay bir yolu mevcut: Detoks çorbası. Damak tadına göre, sevdiğin sebzelerden seçtiğin detoks çorbaları ile ödemden kurtulabilir ve zinde bir...

Diyet Nedir? Diyetin Faydaları Nelerdir? En Hızlı Zayıflatan Diyetler

Obezite, çağımızın en bulaşıcı hastalıklarından birisi ve tek çözümü şüphesiz ki diyet. Siz değerli okuyucularımıza diyet ile alakalı olarak en kapsamlı bilgileri sunmak istiyoruz.

Protein Diyeti Nedir? Protein Diyeti ile Hızlı ve Sağlıklı Zayıflama

Ülkemizde ki kadınların da son dönemde sıklık ile kullandıkları protein diyeti ile 3 günde 3 kilo vermek mümkün hale geliyor. Ülkemizde özellikle obezite oranları...

İsveç Diyeti ile Evde Kolay Zayıflama, 13 Günde 12 Kilo Verin

Türkiye genelinde ve dünya genelinde en popüler zayıflama seçeneklerinden birisi olan İsveç diyeti ile alakalı olarak en güncel bilgileri sizlere sunacağız. 13 günde 12 kilo vermeye hazır mısınız?