Göbek Eritme Egzersizleri ve Beslenme Yöntemleri

tarafından
924
Göbek Eritme Egzersizleri ve Beslenme Yöntemleri
5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte göbek eritme egzersizleri ve beslenme yöntemleri konusunda ciddi araştırmalar yapan bayan okuyucularımızı aydınlatmak istiyoruz.

Vücut, zaman içerisinde beslenme ya da çevresel faktörleri dikkate almak koşulu ile birçok farklı nedene bağlı yağ tutar. Özellikle bu yağlar, karın bölgesinde ciddi anlamda sıkıntılı süreçleri beraberinde getirir diyebiliriz sanırım.

Karın yağlarının yakılması, bu noktada çok önemli seçeneklerden birisi olarak da dikkat çeker. Karın bölgesinde toplanan yağlar, alt karın bölgesinde sarkma ya da çatlamalar gibi birçok farklı sorunu da beraberinde getirir. Yaz aylarında bikini giyme hayali kuran kadınlar için bu sorunlar çok ciddi ve sıkıntılı sorunlardır.

Göbek eritme egzersizleri ve beslenme yöntemleri

Göbek eritme egzersizleri ve beslenme yöntemleri

Göbek Eritme Egzersizleri ve Beslenme Yöntemleri?

Göbek eritme, karın bölgesinde yükselen yağ oranına bağlı oluşan görsel sorunların giderilmesi ve yağların yakılması işlemidir.

Günümüzde özellikle kadınların ilkbahar aylarında sıklık ile uygulamaya başladıkları konulardan birisi olarak dikkat çeker. Göbek eritmek için özellikle karın bölgesinde ki kasların çalışması gerekir. Göbek eritmek için birçok farklı önemli detay söz konusudur. Bu önemli detayları dikkate alarak karın bölgesinde ki sorunların giderilmesi basittir. İsterseniz kendi çabalarınızla evlerinizde, dilerseniz uzman yardımı ile bu işlemleri uygulayabilme şansına sahip olursunuz. Biz, elimizden geldiğince detaylı ve en doğru bilgileri sizlere sunma yoluna gideceğiz.

Göbek Eritmek için Doğru Beslenme Yöntemleri

Karın bölgesi, yağlanmaya ve buna bağlı yaşanan sorunlara karşı en hassas bölgelerden birisidir. Sürekli kilo alıp vermek ya da bunun gibi karın bölgesinde ki olumsuz hareketler dikkate alınmalıdır. Göbek eritmek için ilk aşama beslenme düzenidir. Karın bölgesinde kalıplaşmış yağ tabakaları oluşmuş olabilir. Bu neden dolayısı ile dikkat ile beslenme önemlidir. Bu anlamda birkaç bilgi sunacağız.

Su Tüketimi

Kalıplaşmış yağların parçalanması, bu noktada çok önemli seçeneklerden birisi olarak dikkat çeker. Karın bölgesinde ki bu yağların yumuşaması için su tüketimi çok önemlidir. Göbek eritmek için su tüketimi günde en az 2,5 litre şeklinde olmalıdır.

3 Beyazdan Uzak Durun

Bilmeyenler için tekrarlamak gerekirse un, şeker ve tuz. 3 beyaz, yağ oluşumu konusunda vücudun en büyük düşmanlarından birisi olarak dikkatleri çeker. Bu neden dolayısı ile dikkatli olmak çok çok önemlidir. Eğer ki yemekleriniz tuzsuz olmuyor ise KAYA TUZU kullanın. Ancak şu dönemde biraz daha yeşil ağırlıklı beslenmek idealdir.

Ekmeği Kesin

Ekmek, özellikle yağ oluşumu ve kilo takviyesini arttıran seçeneklerden birisidir. Hamur işi yiyeceklerin genelinde bu durum hakimdir. Göbek eritme sürecinde en önemli aşama ise ekmek ve diğer tüm hamur işi gıdalardan uzak durmak olacaktır. Dolayısı ile dikkatli olunması gerekir.

Yüksek Karbonhidrat İçeren Besinlerden Kaçının

Türkiye genelinde özellikle muazzam seçeneklerden birisi olarak da dikkat çeker. Yüksek karbonhidrat içeren besinler, vücudun genelinde dengesizlik yaratır. Yağ dengesizliği de bunların en önemlilerinden birisi olarak dikkat çeker. Dolayısı ile uzak durmamız gereken besin seçenekleri arasında önemli bir noktadadır.

Lifli Gıda Ağırlıklı Beslenin

Lifli gıdalar, özellikle sindirim sistemini çok ciddi anlamda ön planda tutan seçeneklerden birisi olarak dikkatleri çekiyor. Uzmanların her zaman önerdiği gıda maddelerinden birisi olduğunu da söyleyebiliriz. Dolayısı ile bu seçenekler, kısa vadede ciddi anlamda yenilikleri meydana getiriyor.

Göbek Eritme Egzersizleri

Göbek Eritme Egzersizleri

Göbek Eritme Egzersizleri

Göbek eritme için özellikle evde kendi kendinize yapacağınız spor çok çok önemlidir. Özellikle üst karın ve alt karın bölgesinin çalıştırılması, sağlıklı sonuçlar elde edebilmek açısından çok çok daha büyük önem arz eder. Karın bölgesinde yağlanma, direk alt karına vurur ve alt karın bölgesinde sarkmalar meydana gelir.

Sporun esas amacı, alt karın kaslarının çalışarak kısa süre içerisinde kendisini toplamasıdır. Dolayısı ile sizlere birkaç egzersiz önerisi sunarak karın yağlarını eritme konusunda alternatifler sunacağız.

1# Alt Karın Egzersizi

Bu hareket, alt karın bölgesinin ciddi anlamda yanmasına ve kasılmasına neden olur. Ancak kan akışının hızlanmasına da neden olacak seçeneklerden birisidir. Dolayısı ile ortaya çok daha iyi seçenekler çıkar.

 • Sırtüstü yere dümdüz şekilde uzanın.
 • Avuç işleriniz, keskin bir şekilde yere paralel olarak uzansın ve asla hareket etmemelidir.
 • Karın ve bel kısmından kuvvet alarak iki ayağını paralel olacak şekilde kaldırıp indirin.
 • Bu hareketi ilk aşamada 4 set 5 kere olacak şekilde tekrar edin.
Alt Karın Egzersizi - Göbek Eritme Egzersizleri

Alt Karın Egzersizi – Göbek Eritme Egzersizleri

2# V Karın Egzersizi

Adından da anlayacağınız üzere V şeklinde bir egzersizdir. Karın bölgesinin olduğu kadar vücudun genelinin çalışması açısından da önem arz eden bir egzersizdir. Dolayısı ile dikkat ile üzerinde durulmalıdır.

 • Sırt üstü yere uzanın ve hem kollarınızı, hem ayaklarınızı havaya kaldırın.
 • Her harekette vücudunuzun orta noktasında ellerinizi ve ayaklarınızı birleştirin.
 • Bunu yaparken kollarınız ve başınız asla yere deymemelidir. Ayaklarınız da aynı şekilde.
V Karın Egzersizi - Göbek Eritme Egzersizleri

V Karın Egzersizi – Göbek Eritme Egzersizleri

3# Çapraz Diz – Dirsek Egzersizi

Karın, bel ve sırt bölgesinin en iyi şekilde çalışması için en ideal egzersiz hareketlerinden birisi olarak dikkat çeker. Doğru nefes kontrolü ile birlikte uygulandığı zaman ideal seçenekler sunar. Hareketimiz biraz da basitlik içerir.

 • Mekik pozisyonu alıyoruz ve ellerimizi başımızın arka kısmında bağlıyoruz.
 • Sonrasında iki ayağımızı karın bölgesi hizasına kadar çekerek havaya kaldırıyoruz.
 • Ayaklarımızı kaldırdıktan sonra çağraz olarak şekilde dirseklerimiz ile dizlerimize temas ediyoruz.
 • Bu harekette karın bölgesine yanma hissetmek zorundasınız.
Çapraz Diz - Dirsek Egzersizi - Göbek Eritme Egzersizleri

Çapraz Diz – Dirsek Egzersizi – Göbek Eritme Egzersizleri

4# Yan Karın Egzersizi

Bu hareket son derece keskin ve önem arz eden seçeneklerden birisi olarak dikkatleri çekiyor. Özellikle yan karın kaslarının hareketli hale gelmesi açısından da önem arz eder. Dolayısı ile mutlaka uygulamak zorunda olduğumuz egzersizlerden birisidir.

 • Öncelikle tamamen sırtüstü yere paralel olacak şekilde uzanıyoruz.
 • Ayaklarımızın ikisini de paralel olarak bel hizasına kadar kaldırıyoruz.
 • Omuzlarımızın yer ile teması kesilmeyecek şekilde bacaklarımızı sağa ve sola hareket ettiriyoruz. Bu hareket esnasında bacaklarımız asla yere temas etmemelidir.
Yan Karın Egzersizi - Göbek Eritme Egzersizleri

Yan Karın Egzersizi – Göbek Eritme Egzersizleri