Göbek eriten 6 egzersiz hareketi

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Göbeğinizde oluşan fazlalıklardan bu resimli 6 egzersiz hareketi ile kurtulabilirsiniz.

1- Dizlerinizi 90 derecelik açıya denk gelecek şekilde bükün, ellerinizi ensenize koyun, dirseklerinizin açık olmasına dikkat edin. Karnınızı içeri çekin. Bu şekilde omuzlarınızı yerden sıyırarak dizlerinizi başınıza doğru yaklaştırın.

snellire-il-girovita

2- Sırtüstü uzanın, bacaklarınızı dizlerden bükün, ellerinizi boynunuzun arkasına koyun. Her nefes verişte bir bacağı uzatırken diğer bacağın dizini çapraz dirseğinize yaklaştırıp, üst bedeninizi hafifçe o yöne doğru döndürün.

Adsız-1

3- Yüzüstü yere paralel gelecek şekilde uzanın, ellerinizi omuz hizasında açarak yere, bacaklarınızı ise pilates topunun üzerine yerleştirin. Hareketi yaparken belinizin düz olmasına dikkat edin. Bu pozisyonda kalabildiğiniz kadar kalın.

hareket-3

4- Ayaklar 90 derecelik açıyla yerden yüksekte olacak şekilde, elleriniz başınızın arkasında; sırayla sola ve sağa olmak üzere yarım dönüşler uygularken ters ayağınızı karnınıza doğru çekin.

hareket-4

5- Yere sırtüstü uzanın, bacaklarınızı hafif kıvırın, kollarınızı yukarı doğru kaldırın ve öne, geri hareketlerle karın kaslarınızı hareket ettirin.

hareket-5

6- Uzanıp bacaklarınızı havaya kaldırın. Sonrasında bacaklarınızı yere değmeyecek şekilde indirip kaldırın.

hareket-6

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.