Gliserinli 5 yüz maskesi

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Nemlendirici özelliğiyle bilinen gliserinle evde nasıl cilt ve yüz maskesi yapılır?

Gliserin, nemi hapsetme özelliğiyle en iyi doğal bakım ürünlerinden bir tanesidir. Gliserinden yapabileceğiniz beş doğal yüz maskesiyle cildinizin nemlenmesini ve ışıldamasını sağlayabilirsiniz.

Gliserin ve bal
Yüzünüzü derinlemesine temizlemek ve cildinizi tazelemek için bir kaşık balla bir kaşık gliserini karıştırın ve tüm yüzünüzle boynunuza sürün. 15-20 dakika sonra ılık suyla durulayın.

Gliserin ve muz
Üç yemek kaşığı ezilmiş muzla bir yemek kaşığı gliserini karıştırın. Karışımı yüzünüze sürün ve yarım saat kadar bekleyin, ardından ılık suyla durulayın. Muzun içindeki mineraller sayesinde cildiniz yenilenecektir.

Gliserin ve yulaf
3-4 yemek kaşığı yulafı blendırdan geçirin ve üzerine iki yemek kaşığı gliserin ekleyin. Bu karışım yüzünüzde adeta bir peeling etkisi yaratacaktır.

Gliserin, yumurta, limon
Bir yemek kaşığı gliserin, bir yumurta akı ve üç yemek kaşığı limon suyunu iyice karıştırın. Karışımı yüzünüze uygulayın ve 15 dakika kadar bekleyin, ardından ılık suyla durulayın. Bu maske cildinize sıkılık kazandıracak ve canlandıracaktır.

Gliserin ve kil
Bir yemek kaşığı kille iki yemek kaşığı gliserini karıştırın. 15 dakika yüzünüzde beklettikten sonra soğuk suyla durulayın. Bu maske cildinizi daha pürüzsüz ve yumuşak hale getirir.

 

Elmaelma.com

More from the blog

Türkiye ve Güney Kore arasında güzellik işbirliği

Kore Ticaret-Yatırım Teşvik Ajansı (KOTRA) Genel Direktörü Hyeon Cheol Kim, Güney Kore ve Türkiye arasında kozmetik alanındaki işbirliğini artırarak iki ülke arasındaki bağları daha da kuvvetlendirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Cilt Lekelerinden Nasıl Kurtulunabilir?

Cilt lekelerinin baş gösterdiği yerler genellikle el, boyun ve yüz çevreleridir. Bu lekeler çeşitli durumlara göre oluşabilir ve vücutta kalma süreleri bu durumlara göre değişiklik gösterebilir. Lekelerin...

Gözlerinizin İçinin Işıltısını Dışına Yansıtın

Emin ve profesyonel ellerde yaptıracağınız göz altı ışık dolgusu için işinde uzman kişilerden yardım almanız çok önemli.

Kantaron yağının cilde faydaları nelerdir?

Cilt sorunlarında uzmanların da en çok önerdikleri seçeneklerden birisi olan kantaron yağının cilde faydaları konusunda bilgiler sunmak istiyoruz.