Gliserinli 5 yüz maskesi

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Nemlendirici özelliğiyle bilinen gliserinle evde nasıl cilt ve yüz maskesi yapılır?

Gliserin, nemi hapsetme özelliğiyle en iyi doğal bakım ürünlerinden bir tanesidir. Gliserinden yapabileceğiniz beş doğal yüz maskesiyle cildinizin nemlenmesini ve ışıldamasını sağlayabilirsiniz.

Gliserin ve bal
Yüzünüzü derinlemesine temizlemek ve cildinizi tazelemek için bir kaşık balla bir kaşık gliserini karıştırın ve tüm yüzünüzle boynunuza sürün. 15-20 dakika sonra ılık suyla durulayın.

Gliserin ve muz
Üç yemek kaşığı ezilmiş muzla bir yemek kaşığı gliserini karıştırın. Karışımı yüzünüze sürün ve yarım saat kadar bekleyin, ardından ılık suyla durulayın. Muzun içindeki mineraller sayesinde cildiniz yenilenecektir.

Gliserin ve yulaf
3-4 yemek kaşığı yulafı blendırdan geçirin ve üzerine iki yemek kaşığı gliserin ekleyin. Bu karışım yüzünüzde adeta bir peeling etkisi yaratacaktır.

Gliserin, yumurta, limon
Bir yemek kaşığı gliserin, bir yumurta akı ve üç yemek kaşığı limon suyunu iyice karıştırın. Karışımı yüzünüze uygulayın ve 15 dakika kadar bekleyin, ardından ılık suyla durulayın. Bu maske cildinize sıkılık kazandıracak ve canlandıracaktır.

Gliserin ve kil
Bir yemek kaşığı kille iki yemek kaşığı gliserini karıştırın. 15 dakika yüzünüzde beklettikten sonra soğuk suyla durulayın. Bu maske cildinizi daha pürüzsüz ve yumuşak hale getirir.

 

Elmaelma.com

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.