Gerçek Alışveriş Hazzını Modasto’da Tadın

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Bilim adamları beynin küçük alışverişlerden büyük bir haz duyduğunu ortaya koyuyor. Online alışveriş siteleri de bu fenomen sayesinde para kazanmaya çalışıyor. Dünyanın dört bir yanında, kıyafet alışverişi yaygın bir hobi haline geldi. Tıpkı inanılmaz eğlenceli ve bağımlılık yaratan sosyal medya kanalları gibi. İnternet ve ucuz hazır giyimin patlama yapması alışverişi ucuz ve sonu gelmeyen bir eğlence türü haline getirdi. Modasto giyim alışveriş gibi online satış siteleri sayesinde, gardıroplar birbirinin üzerine yığılan kıyafetlerle dolup taşıyor.

Aslına bakarsanız, online alışverişin bu kadar sürede bu kadar popüler haline gelmesine şaşmamak gerek, zira bilim insanlarına göre bunun nedeni nörolojimizde, ekonomimizde, kültürümüzde ve teknolojide yatıyor. 2007 yılında Michigan Üniversitesi tarafından yürütülen bir araştırmaya göre, insanlar beğendikleri bir ürünün satışa sunulduğunu gördüklerinde beyinlerinin haz merkezi harekete geçiyor.

Denek ürünü ne kadar çok istiyorsa beynin söz konusu bölümündeki aktivite o kadar artıyor. Araştırmacılar, ürünün fiyatının beyinde yarattığı etkiyi de inceledi. Buna göre, beyin satın almanın hazzı ile ödeme yapmanın acısı arasında kalıyor. Ürünlere bakmak da insanı mutlu ediyor ancak satın almak, özellikle de indirimle satın almak kadar değil. Kısacası beğendiğiniz bir elbise gördüğünüzde beyniniz ürünü ne kadar sevdiğinizle ona ödemeniz gereken fiyat arasında bir karşılaştırma yapıyor.

Hazır giyimin online satış sitelerinde büyük patlama yapmasının nedeni de bu. İlk olarak, kıyafetler oldukça ucuz ve bu da onları satın almayı kolaylaştırıyor. İkincisi ise online mağazaların sürekli olarak ya da en azından haftada bir kez yeni koleksiyonlarla yenilenmesi çünkü bu sayede müşteriler sürekli olarak yeni ürünlere bakıyor ve onları arzuluyor. Düşük fiyatlar ise insanların ihtiyaçları olmayan şeyleri çok da fazla düşünmeden satın almaları anlamına gelebiliyor. Eğer 30 liralık bir elbise 20 liraya ya da 10 liraya satılıyorsa, buna dayanmak çok zor olabilir. İşte bu yüzden giyim mağazalarının çoğunda sanki indirim asla bitmiyormuş gibi görünüyor.

modasto-2

Geçmişe baktığımızda, kıyafetlerin gitgide ucuzladığını ve insanların daha fazla kıyafete sahip olduğunu görüyoruz. Bununla birlikte online alışveriş ve mobil alışveriş de büyük bir patlama yaptı. Ve insanlar sadece alışveriş de yapmıyor. Sadece kıyafetlere bakmak bile bazen yeterli olabiliyor. Online alışveriş hem modern yaşamın hızına ayak uydurmanıza yardımcı olurken diğer yandan da kendinizi ve kişiliğinizi kıyafetlerinizle ifade etmenize yardımcı oluyor.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.