Genital sağlık ve temizliğin püf noktaları

Genital sağlık ve temizliğin püf noktaları
Genital sağlık ve temizliğin püf noktaları
5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Genital sağlık, bakım ve temizlik nasıl olmalıdır? İşte genital sağlığın püf noktaları…

Genital bölgeniz, vücudunuzun bir organıdır. Genital bölgenin içinde bulunan vajinanızın bakımı ve sağlığı da sizin sağlığınız ve bakımınız için çok önemlidir. Vajinanızı kimyasallardan uzak tutun ve bir değişim gördüğünüz zaman hemen doktora başvurun. Peki genital bölgenin bakımı nasıl yapılmalıdır?

Uzmanlar, kadınların özellikle genital bölgelerinin güzel kokmasını istediklerine dikkat çekerek, bunun için deodorant , losyon veya spreylerin kullanılmaması gerektiğini dikkat çekiyorlar. Ayrıca kadınlar bol su tüketmelerinin de genital bölgeleri için faydalı olduğunu belirtiyorlar. Yine kadınların kızılcık suyu ve yoğurt tüketerek, özellikle genital bölgelerinde oluşacak mantar enfeksiyonlarını en aza indirebileceklerini ifade ediyorlar.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Haremdeki kadınların güzellik sırları

Sağlıklı bir cinsel yaşam için sağlıklı organlar gereklidir. Bunun için genital bölgenizin sağlıklı olup olmadığını düzenli olarak kontrol ettirmeniz olmazsa olmaz kurallar arasında…

Peki genital bölgenizin sağlıklı olması için neler yapılmalı, neler yapılmamalı

Yıkayın:

Genital bölgenizi ve vajinanızı, alerjik olmayan bir sabunla yıkayın. Sabun kullanımı genellikle vulva bölgesinde tahriş ve kaşıntıya sebep olabilir. Çünkü yıkanma sırasında sabun kalabilir. Ayrıca aşırı temizleme de tahrişi yol açabilir. Her tuvalete gittikten sonra genital bölgenizi sabunla yıkanmaması gerekiyor. Sadece su ile temizlenmesi yeterli olmaktadır.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Evde Selülit Masajı Nasıl Yapılır?
Haberimizde ilerlemek için aşağıda yer alan numaralandırılmış sayfalardan ilerleyin.

1
2
3
4
5
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.