Gençlik İlacını Bulma Umudu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bilim insanları, ‘Yaşlılık karşıtı ilaç’ olarak da bilinen toksik karaciğer sirozu için geliştirdikleri G 5 ilacının klinik deneylerini beklemeden üzerlerinde denedi.

Saentifik Future Management ilaç geliştirici şirketi Müdürü Andrey Bekarev, denemelerin olumlu sonuçlar verdiğini söyledi.

Rus haber ajansı Ria Novosti’de yer alan habere göre Bekarev, bilim adamlarının ilacın yan etkisinin olmadığından emin olduktan sonra kendilerinde denemeye karar verdiklerini belirterek, şöyle dedi:

“Bizim çalışanlarımızdan birisinde tedavisi mümkün olmayan hastalık vardı. İlacı kullandıktan sonra tamamen iyileşti. Tabii ki tek kişiden alınan sonuçlar bize bir şey kazandırmıyor. Önce donerler üzerinde denenecek alınan sonuçlara göre karar verilecektir.”

Denemeler sırasında bilim adamlarının tespit ettikleri yan etkilerin gelecekteki araştırmalara ışık tutacak nitelikte olduğu belirtildi.

Açıklamaya göre, fareler üzerinde denenen ilaç, gebeliğin seyrini değiştirdi. Yüksek dozda ilaç verilen farelere suni döllenme yapıldı ve sonuçta döllenmiş yumurtaların yüzde 100’ünün canlı kaldığı tespit edildi. Hata olduğunu düşünerek işlem yinelendi ancak, sonuç değişmedi. İlginç bir başka deneyde ilaç verilen 18 aylık farelerin diğer farelerden farklı olarak öldüklerini ortaya koydu.

İlaç verilmeyen ve yaşlılık belirtileri görülen farelerde tüy dökülmesi, kilo azlığı, kan biyokimyasının değişmesi gibi semptomlar ortaya çıktı, diğer farelerin kiloları gereğinden fazla, yaşlılık belirtileri görülmedi, kan biyokimyası sağlıklı faredeki gibi kaldı ve fareler 21 aydan daha uzun yaşadı. Deney tekrarlanırken, sonuçlar değişiklik göstermedi. Bütün bu gelişmelere karşın Bekarev, yaşlılık karşıtı hapları piyasaya sürmeyi düşünmediklerini söyledi. Bekarev, “G 5 ilacı belki yaşamı uzatmaz ama yaşam kalitesini artırabilir. Sadece kök hücrelerimiz yaşlanmamızın sorumlusu değil” dedi.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.